| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot face sa visez noaptea? Nu am mai visat ceva de luni bune.

9 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Visezi in special cand dormi linistit si te relaxezi.

| Sn4k3 a răspuns:

Trebuie sa fii relaxat, si poate sa fii concentrat pe un lucru/o anume experienta/pe ceva (ca sa-ti si amintesti visul).

| Mayhem666 a răspuns:

Cu totii visam in fiecare noapte intre 3 si 7 vise pe noapte, nu exista "nu am mai visat", in fiecare noapte visam, doar ca de cele mai multe ori nu ne mai amintim absolut nimic din ceea ce visam. Nu iti face griji, visezi in fiecare noapte, doar ca nu iti mai aduci aminte ce ai visat.

| untu a răspuns:

Nu se poate! Este posibil ca ati visat ceva, dar imediat cand v-ati trezit, v-ati uitat imediat la geam si ati uitat imediat ce ati visat azi noapte! Ca sa va aduceti aminte ce ati visat noaptea trecuta, este de recomandat sa trageti obloanele sau draperiile inainte de culcare si sa faceti un dus cald, sa beti o cana de ceai de tei cu lamaie cald sau o cana de lapte cald!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In fiecare noapte visezi dar nu ti amintesti.

Răspuns utilizator avertizat
| Inception a răspuns:

Cu toții visam în fiecare noapte, și ca sa-ti aduci aminte ce visezi, repeta înainte de culcare ca vrei sa-ți amintești visele sau poți sa îți imaginezi ce vrei sa visezi.
Daca reusesti sa-ti amintesti ce ai visat noteaza pe un caiet, dupa o saptamana de notat visele ți le vei aminti spontan si chiar cu foarte multe detalii, îți spun din propria experiență.

| ThePathWalker a răspuns:

Schimba ti rutina se trezit si scoala te brusc.

| Silvica2004 a răspuns:

Atunci cand dormi ai vise sau nu.
Visele se creaza datorita subconstientului.Se pare ca nu te gandesti la ceva tare mult pentru a visa acel lucru.Se spune ca avem multe vise noaptea, dar doar cateva le tinem noi minte.Cand te trezesti, sa fie intuneric in camera ca se spune ca daca te trezesti cu lumina nu iti mai aduci aminte.