| anonim_4396 a întrebat:

Dau fundita. Trebuie sa scriu o poveste fantastica, cine imi da cateva idei, pe scurt, despre ce sa scriu, care sa fie subiectul povestii ii dau fundita :*.

2 răspunsuri:
| Alexya97 a răspuns:

Pai, depinde de ce poveste vrei a scrii. Romance, aventura, mesaj, comedie, sau ce iti place. Poti sa te inspiri dintr-un vis sau o intamplare, sau orice ti s-a intamplat si ti se pare ceva ce merita scris, desigur adaptat si toate astea. De exemplu, o poveste de craciun, ceva romantic sau drama, o dorinta implinita sau chiar ceva de la scoala. Poti sa-ti imaginezi o lume fara parinti, unde traiesti pentru totdeauna, sau sa-ti imaginezi cum ar fi sa zbori. Sumnt multe variante. Succes!

| LuckyLuckyGIRL a răspuns:

Poti sa scrii o poveste despre cv ce ti s-a intimplat (doar daca ti-a placut mult momentu). Lungesti putin povestea, adaogi elemente captivante sau pers. supranaturale care sa fie pers. principale. Sper ca te-am ajutat!happy