| byradu21 a întrebat:

De ce nu fulgera cand ninge?

2 răspunsuri:
| a3e6u9 a răspuns:

Pentru fulger ai nevoie de nori cumulonimbus, care au nevoie de curenți ascendeți puternici, care au nevoie de multă energie termică, care depinde de temperatura aerului, care depinde de temperatura solului, care depinde de gradul de insolație, care depinde de anotimp. happy

| ArianaK6X a răspuns:

Fulgera cand particulele calde se ciocnesc cu cele reci, cum iarna este doar frig si nu exista particule calde nu poate fulgera. Sper ca te.am ajutat happy