| navarre a întrebat:

Buna tuturor. A-ti auzit de SINODUL CADAVRULUI? Este incredibil la ce se poate ajunge din fanatism religios.

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Sincer nu stiam. Dar ma bucur ca am aflat de la tine. Nici nu stiu ce sa spun. Nu pot sa inteleg aceste practici. Cata ura poti sa aduni in tine incat sa faci asa ceva

12 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Navarre, in ce an se intampla asta? Eu cred ca intre timp s-au intamplat multe grozavii cu mult mai revoltatoare; este chiar hilar sa te iei acum de judecarea unui cadavru.

regis
| regis a răspuns:

Navarre - daca esti constient, citeste exact ce am spus eu. Nu am afirmat ca este hilara fapta in sine, ci faptul ca este hilar sa te legi acum de o astfel de fapta, cand intre timp s-au petrecut lucruri mult mai odioase, iar exemplul cel mai la indemana este inchizitia.
Dar daca tot ai adus vorba, de ce ti se pare o odiosenie atat de grozava, din moment ce esti ateu? Inteleg ca noi cei care ne declaram credinciosi sa fim suparati ca unui om i s-a tulburat odihna vesnica, dar tu, care nu crezi in asta, de ce esti deranjat?

regis
| regis a răspuns:

Imi cer scuze pentru afirmatia ca esti ateu, insa asa am dedus din obsesia ta pentru intrebari legate de credinta. La fel cum tu ai dedus total eronat ca eu as crede intr-un mos cu barba care nu are altceva mai bun de facut decat sa te spioneze daca mananci de post miercurea.
Si te inseli amarnic daca iti inchipui ca imaginea ta face parte in vreun fel din cultura mea generala happy.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca nu citeam si imi povestea cineva nu credeam, dar ma gandesc ca in acea perioada era posibil. Dar de cei care au ingropat oamenii de vii ( clanul Bahaian) si asta in zilele noastre ce aveti de spus? Astia mai pot fi considerati oameni?

Răspuns utilizator avertizat
| death a răspuns:

Şi pe Cromwell l-a trimis Carol al VI-lea (parcă el era rege) în judecată post mortem şi l-a şi condamnat la moarte prin spânzurare. Dacă nu mă înşel, a fost primul şi ultimul om care a primit două condamnări la moarte şi le-a şi ispăşitlaughing

| arrriadna a răspuns:

Navarre, habar nu aveam, insa iti multumesc ca m-ai pus sa citesc si eu ceva interesant laughing Ma face sa ma gandesc la cata ura se poate aduna intr-un om...

| ionoion a răspuns:

N-am auzit.

| Bishop a răspuns:

Nu, dar suna interesant. Povesteste!

| soricica a răspuns:

Nu stiam, pana nu am citit, datorita tie. Ma bucur ca am gasit intrebarea asta asa am mai aflat si eu unele lucruri de care habar nu aveam. E foarte tare acest sindrom, pare incredibil. Imi pare sincer rau de oamenii care sufera de acest sindrom...
Bye:*

| dragalasica a răspuns:

Tu crezi in asa ceva?