| DeeALarysa a întrebat:

Ce inseamna "fanatism religios".

7 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Atasament excesiv, patimas pentru o convingere, dublat de o totala intoleranta fata de convingerile altora.

| Thunderstruck a răspuns:

E o boala.

| dracu14 a răspuns:

Intra la profilul lui EmaS si uitate la raspunsurile ei, iti vei da seama ca e in stare sa-si omoare si familia daca dumnezeu ii cere asta in vis, ei bine ea e cel mai bun exemplu pentru fanatism

| CryChristiAN a răspuns:

Fanatismul religios este un pacat impotriva Duhului Sfant deoarece reprezinta o incercare de impunere cu foarte a religiei. Spre exemplu, daca cineva nu crede in Dumnezeu nu trebuie sa-L judeci, ''caci in ce masura vei judeca, asa vei fi si judecat ''.

| sebyuser98 a răspuns:

Eu as putea sa-ti spun ce inseamna fanatism, iar fanatism religios faci tu legatura...
Fanatism= un exemplu, sunt fan steaua inrait si o iubesc, unu imi spune sami omor mamaia, daca tin cu steaua...
Sau mi-am aruncat televizorul pe geam deoarece tin cu steaua...:* atat pot sa-ti spun
FUNDA!

| Mădă0611 a răspuns (pentru sebyuser98):

laughing Tare asta cu tv-ul. Daca ai 14 ani e si mai tare rolling on the floor pe sistemul, "toata lumea vrea o lume mai buna pentru copiii lor, dar de ce nimeni nu ofera lumii copii mai buni?"

| sebyuser98 a răspuns:

SeekAndDestroy a spus bine fata de danay72 care da copy paste...