| Schmuky a întrebat:

voi ce credeti ca o sa se intample in 21 decembrie 2012?

69 răspunsuri:
| Skylar a răspuns:

O sa fiu beat **** in podu vesel ca nu o sa mai fiu minor

| carpediem a răspuns:

Va fi isteria stupida cu data asta, in rest o sa ramaneti cu buza unflata ca nu se intampla nimic.

| Dmesss a răspuns:

O sa se comemoreze evenimentele din decembrie '89.

| Andrei7520152 a răspuns:

Pe 21 decembrie? O sa dau un CHEF!

ma imbat si rad de toti care asteapta sfarsitul lumii! XDXD luseri!

| AlxMro a răspuns:

Sfarsitul lumii va veni cand vor aparea semnele pe care le stim clar :Apartia unei cruci pe cer, dezechilibrul naturii,. s.a (sunt vreo 7 semne)

| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu putem stii.probabil nu se va intampla nimic,dar chiar am vrea sa stim? eu cred ca mai bine ne traim viata,si nu ne mai facem griji de „sfarsitul lumii"! daca va fi, va fi. oricum nu am putea impiedica asta.
dupa ce va trece 2012, vor veni alti ani, se va gasi un nou cod in biblie si vor descoperi o nou data bla bla bla...PROSTII!

| ZEU93 a răspuns:

O sa fie o zi obisnuita happy

| MetalRocker a răspuns:

Nu

| Schmuky explică:

Stiti, eu vam citi raspunsurile, si sunau cam asa :Nimic, nimica, merg la petrecere, nimic, fac 100a ni, nimic"big grin. Nici eu nu cred co sa fie catastrofa globala, dar o sa fie interesant pentru cei care cred asta...

| blueorange1302 a răspuns:

Singurul eveniment o sa fie unul astronomic (o sa se alinieze planetele din sistemul solar)

| rapgirl123 a răspuns:

Pai...cred ca atunci o sa ma trezesc si o sa ma duc la scoala spunand heeey azi e sfrasitul prostiei cu 2012...Sati zic o chestie NUMAI DUMNEZEU STIE CE SE VA INTAMPLA mai bine roaga-te si o sa vz ca o sa spunem noi adio sfarsitului lumiiwinking

| LoOvE a răspuns:

Nu se v-a intampla nimic, doar ca va fi o altfel de lume nu stiu km sa ma exprim

| DrDeath a răspuns:

Cred ca daca vine lumea in Romania o sa mai traiasca inca 50 de ani deoarece Romania fata de restul lumii este cu 50 de ani in urma.

| MarinaElena a răspuns:

O sa fie o zi ca oricare alta zi de iarna! nu se va intampla nimic[-x

| raluca250 a răspuns:

Oameni buni FAZA CA VINE SFARSITUL LUMII ESTE DOAR O SUPERSTITIEEEEE laughing)

A vazut si romanu` un film si acum vai draga vine sfarsitul lumii ce pui meiirolling on the floor)

sfarsitul lumii va veni cand va vrea Bunul Dumnezeubatting eyelasheshee hee

| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

O sa fie 4 zile inainte de Craciuuuun! cadoooooouri love struck :p

| stefickutssa a răspuns:

Nu o sa se intample nimic specia.fac pariu ca u ai auzit pe la stiri sau pe net ca o sa fie nu stiu ce cutremur, sfarsitu lumii etc etc dar ei zic asa uneori ca sa ne sperie sau ca nu mai au ce zicebig grin nimeni nu poate prezice viitorul asa ca nimin nu o sa se intample

| SilviaBlur a răspuns:

S-a mediatizat atat de mult aceasta data...
Raspunsul meu ar fi : ce s-a intamplat si in 2000, cand tot asa, parca venea sfarsitul lumii, vai, mileniul III... Vom muri cu totii, ce sa mai! Nici nu traim noi foarte bine, insa uite-ne, cu tot cu planeta noastra din ce in ce mai poluata, si in 2011. Si la fel va fi si in 2013!

| Dreamy a răspuns:

Daca l-am crede pe nenea Nostradamus am fi fost morti deja.

Nu asa sa zis si in anul 2000? Si care e rezultatul? TRAIM!

Sindromul Nostradamus a revenit si in 2006. Si acelasi lucru, traim.

Eu iti sugerez sa nu te iei dupa astrologi si dupa superstitiosi. Biblia de exemplu spune ca NUMAI si Numai Dumnezeu stie cand va veni marele "the end".

Eu cred ca s-a si popularizat foarte mult, pana si Britney Spears a scos o melodie despre asta, uite link:

http://www.youtube.com/watch?v=qzU9OrZlKb8

| Oxanna a răspuns:

Nimica.nimic.ma duc la party... ooare? ia ganditi`va ca toate semnele care ne-au fost date se cam vad. Dezastrul din Japonia, foametea, scaderea dramatica a economiei/populatiei etc. NU! sfarsitul lumii nu va fi, dar ceva tot se va intampla. Pana atunci eu vreau sa ma rog mai mult, sa fiu mai buna, credincioasa macar in al 12`lea ceas... daca va fi sa fie ACEL 2012. Om trai s`om vedea, sa ne rugam sa ne mai ingaduie Dumnezeu macar inca putin, poate ne revenimlove struck Paste frumos:*!

| ღRαmøOoღ a răspuns:

Parerea mea este ca Dumnezeu va veni pe pamant. Prima data am crezut ca va fi sfarstul lumii ( prin anul 1999/1998 cand zicea ca in 2000 va fi sfarsitul lumii ) Acum fiind atenta la ora de Religie, profesoara ne-a spus cum stau de fapt lucrurile.Si pana la urma au poate sa fie doar cum a fost in Japonia nu sfarsitul lumii.Si chiar si asa sa presupunem ca a fi sfarsitul lumii uni oameni vor rezista nu? acei oameni ce vor face.Nu vor reconstui tara se vor inmulti(scutati expresia)... Ma rog cert e ca eu nu cred ca in 2012 / 21 decembrie pamantul se va sfarsi.Cum zici oameni din domeniu ca va veni apocalipsa. Sper ca ai inteles ceva din spusele mele si ca ai fost cat un pic de multumit sa raspunsul meu.
Paste Fericit!

| śŇŇŇiKeŘś a răspuns:

Dar tu ce crezi ca o sa se intample? O sa fie o zi obisnuita inainte de Craciun.Nimic mai mult.

| Resource a răspuns:

thinking Asteptam Craciunul, apoi Anul Nou si 2013 happy Sa traim, sa asteptam si sa vedemwinking

| DinooCanScreamRawwrr a răspuns:

Lumea se va pregati de Craciun, ca in fiecare an.laughing

| Bylok a răspuns:

O sa fie ziua mamei mele :d

| RoxiutzaRux a răspuns:

O sa fie prima ninsoare!love struck

| LoL a răspuns:

Stiu eu ce o sa se intample...o sa fie o zi tipica de 21 decembrie, toti o sa se pregateasca de Pasti dar pe 25 decembrie vor fi dezamgiti toti cand vor afla ca mos craciun nu si a dat seama ca nu vine sfarsitul lumii si...sa sinucis

| annahandball a răspuns:

Daca o sa fie apocalipsa nu avem ce sa facm asa degeaba ne gandim acum! Numai la monetul potrivit o sa stim! Dar pana atunci macar sa mai traiasca Romania cu toate spitalele astea inchise si fara medicamnete.Si cine stie poate o sa fie si o invazie extraterastra pana in 2012 acum ca s-a demonstrat ca exista.

| Mary_5158 a răspuns:

Cu totii vom sarbatorii ziua mea de nastere laughing)winking
trebuie sa fim optimisti

| Progeniturã a răspuns:

Ne pregatim de Craciun