| William a întrebat:

Ce credeti ca va fi in 2012 decembrie 21? Eu cred ca nu o sa se intample nimic.

Răspuns Câştigător
| David13 a răspuns:

Si eu cred acelasi lucru. S-a mai spus ca se va sfarsi lumea si pana acum de cateva ori.

27 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Voi face bradul atunci. Temeti-va, necredinciosilor, de nestapanita manie a copacului legendar!

| sandra2012 a răspuns:

21 decembrie 2012...ne arata ca mai raman 10 zile pana la 1 ianuarie 2013. Ce-ar putea sa fie? Daca ati fi citit Biblia nu v-ati mai intreba ce va fi, ce nu va fi...

| DrunkenRat a răspuns:

Nu cred, dar sper sa se intample ceva...

| n0matterman a răspuns:

O zi insorita de iarna.

| William explică:

Eu cred ca in 2012 decembrie 21 o sa ne bagam in el de calendar maias ca nu e bun de nimic.

| seagate a răspuns:

Ca o sa ai mai multa minte si o sa pui intrebari mai inteligente.

| Roses a răspuns:

Domnul Isus spune ca nici ingerii, nici Fiul doar Tatal stie.Adica nu stie Domnul Isus si stiu oamenii?! Inainte ca sa vina sfarsitul, trebuie sa se intample anumite lucruri:sa vina Antihristul, prigonirea crestinilor etc. Citeste Apocalipsa din Biblie.Acesta e una din cartile mele preferate din Biblie! :X Citeste si vei afla de ce.

| William explică (pentru Roses):

Am citit Apocalipsa lui Ioan, am pus intrebarea doar ca sa vad ce zic altii.

| Roses a răspuns (pentru William):

Aha...E,ma bucur ca ti-am raspuns!

| IrinaIvashkov a răspuns:

De fapt era 22 Decembriewinking

Da, la fel nu cred că va exista acest "sfârşit" de care se tem toţi. Ţtii de fapt sfârţitul lumii e pentru fiecare om când moare. El nu mai trăieşte atunci înseamnă că e sfârşitul lui. Adevărata poveste a sfârţitului lumii nu e chiar o prostie. Uite am să ţi-o povestesc pe scurt:Maiaşii demult, au inventat calendarul, deoarece erau mai deştepţi. Iar calendarul lor s-a sfârşit la data de 22 dec 2012. Şi de asta se consideră că atunci va fi sfârşitul lumii. Dar încă nu se ştie adevărul

| MarianWLF a răspuns:

Oricumd daca e sa murim murim ultimii de pe planeta si fii atent un banc despre asta:
Cica 2 americani vorbeau intre ei.Il intreaba unul pe celalalt :
-Ba ce ai face daca maine ar fi sfarsitul lumii?
-Pai m-as muta in Romania ca aia sunt cu 50 de ani in urmalaughing

| IrinaIvashkov a răspuns (pentru MarianWLF):

@silenthill:

Te corectez cu 200 de ani în urmă laughing

| MarianWLF a răspuns (pentru IrinaIvashkov):

Da merge si asalaughing

| Innovation a răspuns:

Pai eu prefer sa fiu optimista. Oricum nu cred ca va veni niciun sfarsit al lumii doar pentru ca pe data de 21 decembrie 2012 se termina calendarul maias, asa putem sa facem si noi un calendar pana pe o anumita data si spunem ca atunci va veni sfarsitul lumii.Sincera sa fiu nu cred ca e adevarat acest zvon.Acei maiasi nu au cum sa stie cand vine sfarsitul lumii, numai Dumnezeu stie asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se va naste Antichristul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

HiHilaughinglaughinglaughing
Succes la metin si in 2012 9 CoZi!
Nu ai observat ca trebuia sa murim de vreo 3 ori numai in ultimele 2 luni?happy
Fii serios!

| William explică (pentru anonim_4396):

Ms, chiar in 2012 in luna mai imi debaneaza contul dupa Virgo. Abia astept sa ii injur pe cei din echipa jocului sa mai iau inca 4 ani de ban.

| pure9 a răspuns:

Chiar nu cred ca se va intampla nimic, asa au zis si in 1999 si vad ca traim. Cred ca atunci cand va fi sa se intample se va intampla si gata, numai Dumnezeu stie ce o sa fie.

| AndreeaRoxana225 a răspuns:

Nu esti adevarat doar dumnezeu stie astawinking

| sebastian1331 a răspuns:

Moare Guţă!

| FanPoP a răspuns:

Frate pastorii aia care cica cred in d`zeu nu cred, pentru ca ei spun care va fi soarta pamantului de unde stiu ei chestia asta? deci doar d`zeu stie ce se va intampla!

| FanPoP a răspuns:

Frate pastorii aia care cica cred in dumnezeu nu cred, pentru ca ei spun care va fi soarta pamantului de unde stiu ei chestia asta? deci doar dumnezeu stie ce se va intampla!

| AndreRose a răspuns:

Salut! Logik ca nu se va intampla nimic asa cum nici in 2000 n-a fost sfarsitu lumii...etc... Nici in 11 noiembrie 2011 nu s-a intamplat nimic. Concluzia ar fi ca nici in 2012 pe 12 decembrie (cred ca voiai sa zici) sigur nu se va intampla nimic laughing. Poate doar o apocalipsa a prostiei omenesti care oricum se intampla in fiecare an laughing sau de ce nu poate iesim din criza. Oricum, slabe sanse. Cu toate astea eu mi-as dori sa ploua cu bani.Can asta e parerea mea tongue Funda daca esti sweety? :*

| lOvelyGirL94 a răspuns:

Nu va fi nimic, nimeni nu stie cand va fi sfarsitul lumii.

| bellamihaela a răspuns:

laughing pai se zice ca in 2012 21 decembrie se termina calendarul mayasilor! Adica se termina zilele din acel calendar... nu stiu ce sa cred da stiu un singur lucru! Nici FIUL nu stie cind va fi sfr.lumii doar TATAL! happy asa ca...happy nu iti mai fa griji:*

| PreaSfintitu a răspuns (pentru bellamihaela):

Tata nu stie cand va fi sfarsitul lumii, poate taicatu stie