| Diana16 a întrebat:

vreau sa scriu un blog bazat pe teme la care se merita sa meditezi( hai sa le spunem filosofice)... imi puteti da niste idei sau exemple de astfel de teme deoarece am ramas in pana de idei...

4 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Citeste Platon, Aristotel, Kant, Decartes si vei avea destule teme.

| Nolkyz a răspuns:

Nu trebuie sa ne ceri noua idei. Ideile iti vin pe parcurs. Viata de zi cu zi te inspira, daca privesti cu atentie. Chiar si cel mai neinsemnat lucru poate deveni ceva important, trebuie sa stii cum sa il privesti si sa iti lasi imaginatia sa zboare.

| catalinalina a răspuns:

Testele pe care Dumnezeu ni le da pe parcursul vietii, persoanele de langa noi, senzatiile pe care le au oamenii in jor de ora 3 noaptea(sunt ciudate in zona in care stau eu), efectele pe care le au diferite stari asupra noastra, despre documentarul cu cristalele de apa sub diferite cuvinte (de Masaru Emoto), energiile din jurul nostru, insemnatatea viselor, s.a.

| Simbolist a răspuns:

Scopul omului in viata si mijloacele materiale ale mantuirii