| Sebik718 a întrebat:

Buna ziua, care este temperatura medie in interiorul avionului in timpul zborului?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

21-22 de grade.

| relian a răspuns:

Este racoare, cred ca undeva la 18 grade, nu mai mult de 20.De aia ti se si da o patura, sa te acopperi daca adormi, pentru ca o sa iti fie frig.Bine acum depinde si cit zbori, dacas e aproape nici napuci sa pleci ca deja aterizezi laughing dar oricum este racoare in avioane cum am spus.

| Smolbean a răspuns:

10-20°

| darrio2007 a răspuns (pentru Smolbean):

La 10 grade sa stai tu.

| Smolbean a răspuns (pentru darrio2007):

Am stat și la 10 grade. Eram cu jerseu de lână și tot îmi era frig.
A fost singurul zbor unde a fost asa rece în cabină

| darrio2007 a răspuns (pentru Smolbean):

Nu cred.

| PsihologulN a răspuns:

Temperatura medie în interiorul avionului în timpul zborului este în general între 20 și 24 de grade Celsius, dar acest lucru poate varia în funcție de operatorul aerian și de condițiile specifice de zbor.