| anonim_4396 a întrebat:

toti crestini din lume spun ca vaccinarea e inceputul controlului privind "cipul" sau semnul fiarei conform Bibliei.
Se spune ca acesta va modifica ARN nostru, in ce masura si care vor fi consecintele?
Este adevarat sau nu?

10 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Păi semnul fiarei trebuie să fie şi pe frunte. Şi nu cred că se apucă ăştia să ne vaccineze în frunte.

| Holiday a răspuns:

Cu aceeasi neincredere au privit crestinii si hartia igienica in momentul cand a aparut. Daca Isus nu se stergea la fund, ei cum sa faca asta? Lucrarea Satanei, clar.
Cam despre asta e vorba.

| johnnny123 a răspuns:

Nu inteleg de ce tot insisti cu intrebarile pe tema asta daca nu accepti niciodata raspunsurile pe care le primesti, indiferent cat de bine argumentate sunt.

Ai vorbit tu cu "toti crestinii din lume" si toti ti-au spus ca vaccinarea este semnul fiarei? Nu de alta, dar dintre toti crestinii pe care-i cunosc eu, niciunul nu crede asta.

Nu cumva ai vorbit numai cu crestinii aia habotnici care nu pot nici sa doarma daca nu sunt cu fata spre icoana si care asculta tot ce le indruga un popa dezaxat?

| WhiteLife a răspuns:

Nu poti sa generalizezi si sa spui ca toti crestinii din lume cred asta. In conditiile care sunt nu cred ca e posibil sa se puna un cip, e o idee absolut absurda. Vaccinul, in schimb, va contine material genetic viral, ca orice alt vaccin, dar asta n-are legatura, cu totii am facut pana acum vaccinuri si suntem bine.

| Darkmagic a răspuns:

Sa fiu in locul crestinilor despre care vorbesti, eu m-as teme mai mult de cip-urile foarte reale, ale suedezilor care intra in mana si ale lui Musk, care se pun in creier.
Asta parca e in ton cu ce spune Biblia despre semnul fiarei pe frunte sau pe mana, NU un vaccin.
Nu stiu despre ce "inceput al controlului" vorbesc cei pe care i-ai amintit in intrebare, dar Neuralink iti face ceva in creier, iar cip-urile implantate in mana tin loc de card bancar, buletin de identitate, cheie pentru usi, si probabil alte cateva chestiuni pe care nu e bine sa le stim.
M-as ingrijora deci cu problemele astea, deja in desfasurare, nu cu un vaccin in care diversi conspirationisti tripanofobici isi inchipuie ca s-a bagat un monstru.

| NotNamed a răspuns:

ADN*... ARN.ul a existat la începutul vietii de pe aceasta minunata planeta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Majoritatea vor sări să spună că e o prostie, eu zic că nu e. Vom vedea, ca doar asta urmează acum.

Pfizer. Uită-te la istoricul lor și vei vedea că nu plesnesc de cinstenie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand, nu este adevarat ca toti crestinii din lumea asta cred astfel de lucruri. Asta e parerea ta deoarece ai auzit cativa si ai generalizat. Eu sunt creștin si nu cred astfel te conspiratii/superstitii.

| badpanda a răspuns:

Ai auzit si tu un zvon, si acum o dai cu toti crestinii din lume.

| Lucian4 a răspuns:

Omul (fiinta umana) nu are ARN, ci ADN. Ei vorbesc necunoscand situatia si anatomia umana. R: Nu este adevarat