| Inferno a întrebat:

Cam cat de departe credeti ca am ajunge cu tehnologia , daca toate lucrurile ce ne impiedica din evoluat ar disparea?

Răspuns Câştigător
| AleXzpm a răspuns:

Iti trebuie sa gandire "outside the box" sa iti dai seama, consider ca in 100 de ani dominam galaxia, scapam de prostie,detinem remediul pentru tineretea fara batranete, ajungem chiar sa intelegem mersul universului (cum am fost creati), raspundem la majoritatea intrebarilor fara raspuns, nu vor mai exista tari ci o singura rasa umana care nu va avea probleme in comunicare ca acum, calatorii in timp si free ice cream!

| harciog a răspuns (pentru AleXzpm):

Vad aici la tine, nu te supara te rog, remediul pentru tineretea fara batrinete. Oare nu cumva ar fi din partea noastra cea mai extrema forma de egoism? A trai vesnic? Nu ar insemna oare "stop" pentru dreptul la viata a celor care trebuiau sa vina dupa noi? Sau macar al unora?

| Inferno explică (pentru harciog):

Vezi filmul :„in time"
http://www.youtube.com/watch?v=efNzhEKm3w4

| AleXzpm a răspuns (pentru harciog):

Depinde cum vezi tu lumea peste 100 ani, ai o gandire diferita deci iti imaginezi o lume diferita ce are la baza alte principii.In lumea imaginata de mine totul este posibil si nu trebuie sa moara cineva ca noi sa traim vesnic, din moment ce universul este in continua expansiune, iar simplul fapt ca nu ne impiedica nimic sa evoluam ne da sansa de a realiza orice. Daca ai vazut Stargate si sti cine sunt Ancients o sa iti faci o idee despre ceea ce vreau sa spun.

| harciog a răspuns (pentru AleXzpm):

Tu-mi explici dintr-o perspectiva sf pe cind eu ma chinui sa adopt o anumita conduita logica prin ceea ce gindesc despre viata in totalitatea ei.

| AleXzpm a răspuns (pentru Inferno):

Am primit medalie pentru ca am raspuns primul?:S

| Inferno explică (pentru AleXzpm):

Nu.

| AleXzpm a răspuns (pentru Inferno):

Da-mi si mie add daca folosesti ym
alex_voinesti@yahoo.com

10 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Star trec? Ceva de genu...

| Hmmmm a răspuns:

Daca ai un laptop pe birou si o centrala lipita de perete nu inseamna ca ai evoluat. Daca te poti descurca cu o pereche de chiloti si un toiag in jungla, atunci da, ai evoluat.

| bestialu96 a răspuns:

Pai noi oameni nu suntem perfecti, poate am putea ajunge in spatiul intergalactic. Dar viteza luminii de exemplu nu o sa atingem nici o data cu vreun vehicul. Fiindca ne-ar trebui o sursa de energie infinita.
daca deja avem CERN aceleratoru ala de particule mai pe scurt, in 500 de ani poate facem un Teleportator. Cine stie?