| norb1t32 a întrebat:

Buna,unde credeti ca va ajunge omenirea in 50 de ani si la ce nivel va ajunge tehnologia?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sa vedem ce vor hotara marile puteri ale lumii in legatura cu conflictul din Ucraina si mai vorbim.

| 3ntzz a răspuns:

Din acest punct de vedere, al tehnologiei, poate ca evoluam.Dar noi oamenii...din punct de vedere mental, involuam cat se poate de mult.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Aceasta este tehnologia prezentului, care va fi disponibila tuturor peste 50 de ani:

http://www.youtube.com/watch?v=v4cKDzTyOek

http://www.youtube.com/watch?v=XiyRc3OAC3A

Sa n-ai dubii ca sunt adevarate.Marile corporatii spun ca este adevarat ce este prezentat in video.Plus ca te poti documenta pentru a te convinge.

| TheCritic a răspuns:

In opinia mea, noi ne autodistrugem. Poate ca nu peste 50 de ani dar, uite, globalizarea asta e pe de-o parte benefica dar pe partea cealalta distruge. Si nu vorbesc aici doar de natura ci si de om. Acum sunt mult mai multe boli, sunt mult mai multe probleme. Sa ne uitam doar la cati oameni sunt in depresie, cati oameni au probleme de sanatate, etc. Tehnologia o sa fie clar avansata si se vor gasi noi si noi remedii pentru bolile pe care astazi inca trebuie sa le induram si sa asteptam minuni. Uite, acum s-a gasit remediul pentru diabet, iar in curand multe forme de cancer pot fi combatute. Totusi, experimentele facute vor distruge incetul cu incetul asta...

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru TheCritic):

Gresesti si tu.Lumea e condusa si manipulata, puterea ei este impartita.Dar adevarata putere o detin cativa oameni.Ii numeri pe degete.Ei cauta sa distruga natura umana, ei stiu toate tehnologiile inventate.Si spre surprinderea tuturor s-au inventat masinarii care functioneaza pe baza de apa si electricitate.Pe langa faptul ca totul ar functiona pe baza de apa si electricitate, lucru ce nu ne dauneaza, nici nu ne-ar lipsi nimic.Am avea inca mai multe de castigat.Totusi de ce nu se aplica? De exemplu masinile pe baza de apa au 150 de km.Si nu-s asa greu de facut.Prima masina de apa, care FUNCTIONA CU O VITEZA DE 150 KM/H, a fost INVENTATA aproximativ IN ANUL 1960.Papa l-a platit pe inventator sa isi ascunda creatia 20 de ani, si a primit bani grei pentru asta.Si din pacate a acceptat.Sa nu mai spunem de alimentare.Cat de greu e sa faci rost de apa? De electricitate? TOTUL E ENERGIE! E mult mai simplu decat cu benzina.Totul functioneaza pe baza de energie.Lucrurile astea sunt stiute foarte bine.Si acea mana de oameni doreste sa le fie bine doar lor.Si realizeaza si ei ca daca natura nu va mai exista ca nu vor trai bine nici ei. Daca ar fi asa grav precum spune media, care mananca ca.cat mereu, s-ar lua masuri, la sange, fie sigur.De atatea zeci de ani este atat de grava situatia, si totusi inca avem aer sa respiram, soarele inca mai emana caldura, inca mai exista temperatura constanta, inca mai exista cele 4 anotimpuri, inca avem zeci de mii de campuri superbe si zeci de mii de cartiere nelocuite(ca veni vorba de problema populatiei), si mai presus de toate, tiannd cont de ce am enumerat, de ZECI DE ANI NU SE IAU MASURI.Cateva congrese de ca.cat pe la ONU.Si? Ce-au rezolvat? Nimic.Asta e jocul lor.Media.SI prin media inrobirea ta. Oricat de falsa ar fi informatia, daca o auzi de sute de ori zilnic, vei crede ca e adevarata.Cum e cu tragediile de la stiri.Ei vad un accident la zi, dar nu vad ca se nasc 100 de bebelusi.E vorba de mentalitate.De distruge fericirea insasi. Daca auzi numai crime si barfe, nu o sa-ti fie tocmai bine.Asa si cu poluarea, suprapopularea, consumarea resurselor(tinand cont ca se arunca tone de mancare zilnic), si tot asa.

| KobraXS a răspuns:

Eu cred ca unitatile de calculator vor fi cat un telefon de mici iar ecranele vor fi doar doar un fel de holograma.

| PuFoSeNiEOo a răspuns:

Salut! Nu stiu cum va ajunge omenirea in 50 de ani dar uite un site: http://www.google.co.in/......http?/url

Iar in privinta tehnologiei va ajunge foarte, foarte dezvoltata dar ca sa te convingi singur uite si aici un site: http://www.google.co.in/......http?/url FUNDA!

| mariusmariusbossboss a răspuns:

Tehnologia pe fie ce zi evolueaza dar oameni vor deveni salbatici pentru ca nu se mai respecta regulile

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru mariusmariusbossboss):

Crezi tu.Pe masura ce tehnologia creste si bancile castiga tot mai mult teren, oamenii devin tot mai tare pusi la respect.In ziua de azi nu ai voie sa fii asa, sau sa faci aia, aia, aia.Cum sa fie salbatici?

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru mariusmariusbossboss):

Regulile sunt facute ca sa ne pierdem esenta.Ca sa nu mai traim viata.Nu ai realizat asta? Regulile nu sunt pentru noi.Regulile sunt in favoarea catorva oameni, care nu le respecta, care traiesc liber. Unde e ordine nu-i nevoie de reguli. Logic, nu? Iar ordinea este peste tot, insa regulile sunt tot mai multe.Azi tai pensia,maine salarul,adugam o regula noua, n-ai voie sa te revolti, bine, ai voie, dar psihic esti pus la pamant pentru a se preveni o astfel de situatie.La fel si cu scoala,facultatile,societatea, reguli, buna ziua, buna seara, aceleasi cuvinte.Suntem transformati in niste roboti.Nu suntem salbatici. Daca da, acum suntem dresati.Pana o sa ajungem la cipuri.Atunci o belim la propriu.

| papita1428 a răspuns:

Daca acum e destul de avansată tehnologia, peste câțiva ani va fi cu mult mai avansată