| AvalohAlyn a întrebat:

Când credeți că vine marele cutremur ce este inevitabil așteptat în România? Va e frica?

4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Peste câțiva ani probabil. Oricum până în război ar trebui din cate știu eu.

| mentholinks a răspuns:

Vine acus, l-am trezit din somn si l-am trimis prin dhl.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din păcate nu se poate prevede cu exactitate. Da, îmi este foarte frică, în fiecare zi trăiesc cu teama că se poate întâmpla ceva rău(un cutremur sau orice altceva). Viața ar fi mult mai frumoasă dacă nu ar exista aceste pericole.

| PeggyRock a răspuns:

Nu știu dacă se poate prevede. Poți face o previziune pe baza cutremurelor din ultimii 200 de ani. Dacă nu există o periodicitate, nu văd cu ai putea prevede. Nu mie frică. Ar însemna să trăiesc permanent cu frica de: a da o mașină peste mine, a mă trăsni, a-mi cădea un obiect în cap, a cădea pe scări, etc. Nu merită!