| Vernusio a întrebat:

Va e frica de marele cutremur ce zic astia ca o sa vina peste Romania?
Mie sincer cam da, putin.

13 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Bine ca nu ai vazut si ce zic despre sfarsitul lumii.
Vine, asta e, D-zeu cu mila!

| RAY a răspuns:

Afrodita zeita mea, m-a anuntat ca pana nu ma insor in locatia unde locuiesc nu va exista nici un cutremur desi nu e adevarat, sunt basme

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa vina, aia e, nu am timp sa ma gandesc zilnic la el

| T0T a răspuns:

De ani de zile zic ca vine laughing

| Freya1 a răspuns:

Daca o sa se intample si daca e sa mori in timpul lui nu o sa apuci sa te gandesti.Depinde si de structura cladiri in care esti sau locuiesti.Eu sincer avand in vedere ca stau in bloc cu 4 etaje facut pe vremea lui ceausescu nu tare imi fac asa mari griji ar trebui sa fie foarte puternic sa ma afecteze in vreun fel

| Dariusuu a răspuns:

Când trăieşti la intensitate maximă şi eşti exagerat de îndrăgostit nici moartea nu te mai sperieeee

| Darkmagic a răspuns:

Zice cine?
"Astia" ai tai, zic de marele cutremur de niste multi ani.
Fizica pamantului "zice" ca atat timp cat intr-o zona seismica au loc cutremure dese si de magnitudine mica si moderata, energia seismica se elibereaza prin ele, nu se acumuleaza pentru un "mare cutremur", deci NU va avea loc un mare cutremur.

Am inteles ca in Ro au avut loc de-a lungul anului o duzina de mici cutremure cu rol de "supapa", dar unii dintre userii TPU se pot teme in continuare, pe "sindromul" drobului de sare.

| Hexiled a răspuns:

Cand o fi sa mori, mori.
Poti sa fii in cel mai sigur loc din lume, si sa fii 1000000% sanatos ca atunci cand iti suna ceasul, ala esti

| Elide a răspuns:

Îl aștept, dar sper sa nu vina noaptea nu de alta dar nu îl simt, nici un cutremur care s-a produs noaptea nu l.am simțit, ceea ce mă face să intru în panică laughing

| AndreiWeisz a răspuns:

Pai si ce sa facem, sa nu ma iesim din casa? laughing

| TheLifeIsGood a răspuns:

Sincer, nu prea. Adica daca ne-ar fi, oricum nu am putea schimba ce se va intampla. Ce va fi, va fi. Noi nu putem interveni in aceasta situatie, nu putem nicicum sa oprim ca (,) cutremurul sa se declanseze. Asa ca, vom vedea. Sa speram ca nu e adevarat tot ce spun,, astia,, happy

| Veltorb a răspuns:

Dece near fi frică, sunt șanse mai mari să mori călcat de o mașină, sau căzând pe scări decât să mori într-un cutremur.

| Tiopevuz a răspuns:

Chiar nu