| nicp a întrebat:

Cand eram in gimnaziu am cunoscut un baiat care m-a placut. Acum a murit intr-un accident de masina. In ultima vreme ma tot gandesc la el. Credeti ca el stie asta?

Răspuns Câştigător
| Parintele a răspuns:

Nu. Dupa moarte nu mai exista nimic. El traieste doar in amintirea ta.Imi pare rau pentru. intamplarea asta.Ai un bebe minunat.gandeste-te mai mult la el si lasa in urma intamplarea nefericita.

11 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

Unde scrie in Biblie ca sufletul moare? Sufletul traieste vesnic!

| gabrielutzu a răspuns:

Da.

| andrei_5514 a răspuns:

Biblia spune ca sufletul moare (ezechiel 18:4), deci nu are cum sa stie nimic...

| andrei_5514 a răspuns:

@Anna, am trecut si versetul din Biblie pentru cei curiosi. Sa il citez, ca sa nu crezi ca vorbesc de la mine. la Ezechiel 18:4 scrie "Iată că toate sufletele sunt ale mele. După cum sufletul tatălui este al meu, tot aşa şi sufletul fiului este al meu. Sufletul care păcătuieşte, acela va muri.". Deci, sufletul care pacatuieste, acela va muri!

Janina
| Janina a răspuns:

Un prieten al meu a murit acum 5 ani intr-un accident de masina iar eu tot ma gandesc la el, iar uneori plang.
Presupun ca e normal sa ne amintim persoanele care ne-au fost dregi, uneori mai mult atunci cand nu mai sunt. Eu sunt sigura ca acolo undeva el mai este si ca se uita la tine happy amintest-ti de el cu drag!

| nicp explică:

@anutzza: Acum am 27 ani.
@reebok: Nu il visez, doar ca imi vine in minte cu multe intrebari...

| pppaaauuulllaaa a răspuns:

Acum cati ani ai?

banuiesc ca totul e doar in mintea ta
dar depinde si cand a murit deoarece se zice ca sufletul mortului umbla 40 de zile pe unde a fost in viata

mai bine aprinde o lumanare in amintirea lui

| dreco a răspuns:

Cum sa stie? Tu sti cine se gandeste acum la tine?

| sergiu2525 a răspuns:

Inca nu se stie sigur ce este dincolo de moarte asa ca nu putem spune daca el stie. dar daca e cum spune biblia atunci e in rai intr-un jacuzi cu spume si se gandeste la tine. poate il visezi (este singura modalitate de comunicare intre vii si morti)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consulta un parapsiholog, clarvaztor sau medium. Daca te intereseaza domeniul paranormalului poti sa gasesti persoane care te pot ajuta. De asemenea, poti sa gasesti clarvazatori cu experienta, dar ai grija si la falsii clarvazatori care doresc doar bani. Poti consulta carti de paranormal, parapsihologie. Acum strict referitor la intrebarea ta, eu cred ca el stie ca te-a placut, ca l-ai placut si ca te gandesti la el, sincer! happy (Daniel, 18 ani, Brasov)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cele mai multe ori santem victimile propriilor noastre minti.chiar daca ar sti ce conteaza? uitate inapoi si trimite-i un zimbet acolo in eternitate apoi ocupate de viata ta