| Jay1 a întrebat:

Când universul pe care il vedem azi era in formare materia cu antimateria de ce nu s-au anihilat reciproc?

5 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Pentru ca probabil materia era in cantitate mai mare. Am mai spus sa nu va luati dupa teoriile geniilor, nu se stie exact nimic din ce s-a intamplat, ci doar banuim, aproximam, deducem. Dupa ce gasiti o teorie care descrie perfect ceva, puneti-va si voi mintea la contributie si ganditi-va daca chiar asa este.

| Jay1 explică (pentru Frank51):

Dupa teoriile geniilor trebuie să ne orientăm ce gandim noi cu mintea noastră e absurd rătăcim repede?

| Frank51 a răspuns (pentru Jay1):

Nu ma refer la geniile mari(gen Einstein), ci la aia care se plictisesc si scot teorii de te scarpini in cap.

Plus de asta, oamenii cum sunt Einstein, Newton, hawking etc, au adus omenirii formule si teorii care ne-au ajutat si inca ne ajuta. Apropo, nu inseamna ca sunt 100% viabile, ci au o probabilitate foarte mare.

| 6684464 a răspuns:

Nu a fost "antimaterie" suficienta.

| Jay1 explică (pentru 6684464):

Marea eră de spargere a evoluat din respectarea structurii universului și a teoriei... După aceste anihilare, protonii, neutronii și electronii rămași nu se mai mișcau?