| SaveTheNature a întrebat:

Cand va ganditi la moarte, va ganditi ca ea e undeva departe in viitor la batranete? Sau sunteti absolut constienti de faptul ca puteti muri chiar si maine?

Răspuns Câştigător
| ℜëßëℓå a răspuns:

Toata lumea moare la un moment dat, dar daca stii sa iti traiesti viata, o ora va parea cat un an intreg. Gandeste-te ca moartea nu exista si profita de fiecare moment din viata ta.

18 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Visează ca şi cum ai trăi veşnic, dar trăieşte ca şi cum ai muri azi, căci nu contează anii din viaţa ta, ci viaţa din anii tăi.

| harciog a răspuns:

Care are timp n-are decit sa se gindeasca.

| Inferno a răspuns:

Ma gandesc la ceva foarte, foarte indepartat. Din cauza asta nici nu-mi fac griji.

| Inferno a răspuns:

Intelepciunea de care vorbesti poate sa te coste nebunia, pentru ca nu putini sunt cei care tremra numai la gandul ca vor murii.

| Inferno a răspuns:

Pana acum nu m-am gandit la moarte ca la ceva serios, refuz sa fac asta.
Cred ca acest gand trebuie anulat, inabusit.
Inecat cu ajutorul simturilor.
Vindecati sufletul cu ajutorul simturilor si simturile cu ajutorul sufletului.

| Inferno a răspuns:

Nu tocmai, mai mult suferinta ce poate avea loc.

| WR104 a răspuns:

Nu ma gandesc, am altele pe cap.

| foxi a răspuns:

Obisnuit este sa crezi ca este departe clipa aceea!

| RAY a răspuns:

Vine ea si daca vreau si daca nu vreau

| Azµre a răspuns:

Îți recomand să te uiți la un documentar:
After Life The Science Of Decay.
Și ai să înțelegi, ce se întâmplă după moarte, cum iau naștere alte ființe și cum procesul se reia. Când o ființă moare sau o plantă se nasc altele și tot așa.
"Primu simptom al morţii este naşterea "

| Wøodenpints a răspuns:

Normal că sunt, de asta nici nu-mi fac planuri de viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cata dreptate ai, cum ne irosim noi timpul crezand ca vom putea intoarce la nesfarsit clepsidra.
Mi-am amintit expresia aceea: Traieste fiecare clipa ca si cum ar fi ultima!

| Pitzipoanca a răspuns:

Am resimtit moartea aproape de 2 ori pana acum. Si dupa al doilea "eveniment" mi s-au deschis ochii. Traiesc mereu ca si cum ar fi ultima mea zi aici. Nu fac chestii pe care le-as putea regreta. Incerc sa nu fac foarte mult rau si sa nu dau dovada de rautate gratuita. E mai bine asa. Lumea traieste ca si cum ar avea 100 de ani inainte. Dar nu se stie niciodata. Oamenii sunt aroganti si limitati crezand ca au timp sa faca ce vor. Unii, datorita hazardului, reusesc. Altii dispar dintre noi cu foarte multe regrete. Nu vreau sa fac parte dintre acei oameni.

| Morrigan a răspuns:

Nu conteaza cand mori. conteaza cum mori \m/ rolling on the floor)))

| dellyt a răspuns:

Moartea e posobila oricand chiar in secunda asta mor oameni de moarte niciodata nu trebuie sa te temi deoarece daca destinul tau e sa mori maine mori maine nu poti sa schimbi nimic

| gabigabriel a răspuns:

Poti sa mori in secunda aceasta...moarte nu stii cand vine happy

| sarah67 a răspuns:

Jasser,dar ce te face sa crezi ca nu exista destin?

| KOutro a răspuns:

Dumnezeu nu exista deci nu te mai gandi ca o sa mori maine. Traieste-ti viata!