| anonim_4396 a întrebat:

Ati fost vreodata...la un pas de moarte? Adica sa fi fost intr-o situatie si apoi sa stati asa sa va ganditi ca puteati muri chiar, si ca ati fost norocosi ca nu s-a intamplat asta?

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cand aveam vreo patru ani, am aterizat cu un ursulet direct intr-o oala cu apa clocotita. Daca nu il aveam in brate, muream.Si asa nu am scapat prea usor, am avut ceva arsuri serioase si practic a trebuit sa invat sa merg din nou.Cand am mai crescut m-am intrebat de multe ori cum ar fi fost daca muream atuncithinking
Mai am si acum ursuletul poznas care "m-a salvat"hee hee

Stefan
| Stefan a răspuns:

Acum o luna de zile am fost la un pas de moarte, am avut o interventie chirurgicala deosebita. Speranta este ca Dumnezeu e mare si noi ne amintim de el numai atunci cand trecem prin situatii dificile.

| Tourniquet a răspuns:

Era sa mor la nastere. M-am nascut prematura, neh, n-aveam sansa de viata, spuneau medicii. oh go on
Eram mica. 1 kg, 300 gr. chatterbox
D-zeu m-a iubit si mi-a daruit viata. M-a scapat de moarte. De multe ori. love struck
La mine, a mai patit asa un coleg. Era racit, a facut febra interna si a dat in convulsie. straight face

| Ana a răspuns:

Da, puteam sa mor intr-un accident de masina foarte grav, si nu numai eu ci si inca 5 persoane, am avut un mare noroc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si acum sunt, nu stiu daca mi-ai citit o intrebare dar se pare ca am inhalat ceva fum de mercur, dar ma tratez si nu o bag in seama pe coana mare

| Lutzu_4311 a răspuns:

Da...oarecum.acum 2 ani un grup de prieteni au decis sa mergem la o plimbare cu masina.erau 4 si cu mine 5.norocul meu a fost ca in momentul in care m-au sunat sa merg cu ei faceam dus si a raspuns mama.in aceeasi zi la 2 ore distanta de la telefonul primit am aflat ca au facut accident iar soferul a murit pe loc si alt prieten si-a fracturat coloana...deci ma pot considera norocos ca nu am raspuns eu la telefon pentru ca sigur as fi mers cu eisad