| fanernest123 a întrebat:

Care credeti ca este cel mai terifiant lucru pe care l-am acceptat, ca specie, ca facand parte din viata?

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Moartea

15 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

Buna intrebare.

| laSoledad a răspuns:

Lucruri terifiante acceptate ca specie ca facand parte din viata:

Sa fim condusi de o mana mica de oameni.

Prostitutia. Razboaiele. Sclavia moderna. Renuntarea valorii personale timp pentru valoarea ban in schimb.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Uita-te la asta https://www.youtube.com/watch?v=SiAiTemJ_yk astia au dus show-ul mult prea departe.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Un singur lucru se intelege din acel video pe care til-am prezentat violenta, ura, moarte, suferinta, neputinta, durere, madria de a distruge pe cineva inferior tie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Pricope_Marius_1997 wrestlingul este actorie, aia nu se lupta be bune, ci se prefac, Totul e regizat, Boxul este Mult mai periculos. Nu spun ca aia din WWE nu se ma ranesc, dar e nimic pe langa Box. Hai ca n-am urmarit wwe de cand eram Copil. Mai exista Undertaker?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lucru terifiant ce l-am accepta ca specie? Este mai usor daca ai intreba ce NU AM accepta
Ca specie am facut de toate atrocitatiile posibile: pornind de la genocide, la torturi, la experimente biologice, catastrofe naturale.
Asta ne defineste ca specie :Curiozitatea&Agresivitatea.
De ce nu ne viziteaza extraterestrii? Pai daca au putina inteligenta si-ar da seama, ca interactionand le-am fura tehnologia, ne-am inarma si am cuceri lumea(mai repede decat cu tehnologia noastra) sau le-am invada planeta

| Celcestietot a răspuns:

Sa acceptăm răul în viața noastră. Ceva mai terifiant nu cred că există.

| DanielIlie a răspuns:

Uraniul îmbogățit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Religia.
Nimic nu a făcut mai multe victime in specia umana decat religia

| sabin89 a răspuns:

Moartea

| sabin89 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Nu înţeleg de ce îţi terfeleşti sufletul vizionând mizerii de astea.

| mentholinks a răspuns:

Munca.

| Nilsson a răspuns:

Avortul.
O specie care își legalizează uciderea progeniturilor la scara largă este la nivelul moral cel mai josnic.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru sabin89):

Sa am ocupatie sincer nici nu mai am la ce sa ma mai uit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cineva a zis ca moartea. Ei bine, e amuzant. Moartea nu face parte din viaţă, daca stai sa te gandesti. E exact opusul.
Moarte inseamna absenta vietii.

Pentru mine cel mai terifiant lucru (pe care totusi nu vreau sa il accept) este rutina. happy