| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca este importanta procesului de fotosinteza in viata pe pamant?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ia vezi tu ce inseamna fotosintezam ce produce acest proces si pe urma vezi daca ar mai exista viata fara fotosinteza

| sublime89 a răspuns:

Este cel mai important proces, fara de care plantele nu ar putea exista, si deci nici noi.

| OMEGALIN a răspuns:

Am si eu o intrebare, macar ai trecut de clasa a-5-a sa vezi ce inseamna fotosinteza?

| Vvistula a răspuns (pentru OMEGALIN):

Nu am zis ca nu stiu, am intrebat doar care credeti ca este importanta fotosintezei.

| MLyon a răspuns:

Intretine viata pe Pamant.