| DeadAngel a întrebat:

Ce este pentru voi viata, de ce credeti voi ca existam pe Pamant, in Univers?

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Existența omului!
Pa, pa.

| theorizer a răspuns:

To be or not and yes nor nand xor xand to be thinking

| LoveBonJovi a răspuns:

Am fost creaţi de Dumnezeu ca să ne bucurăm de viaţă.
Iar dacă ascultăm de El, viaţa poate fi foarte frumoasă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tocmai ai pus intrebarea cea mai mare a omului modern.parerea mea: evolutie. universul este alcatuit din milioane de galaxii.fiecare galaxie este alcatuita din milioane de sori.in jurul fiecarui soare graviteaza mai multe planete.numarul planetelor din univers este astronomic.si totusi dintre miile de planete studiate suntem singura planeta albastra care tine viata.sunt sigur ca e o chestiune de timp sa se descopere o planeta asemanatoare. din milioane de planete, daca e una, sigur mai exista.stiind atatea despre un univers care pare relativ mort, sumbru exista o planeta unde e viata.cred ca totul e cu un scop.si m-am intors la intrebarea ta.intrebare fara raspuns