| RAY a întrebat:

Cat de importanta credeti ca este gandirea pozitiva in viata?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Conteaza mult ca sa ai bafta in ce vrei.

| thegatekeeper a răspuns:

Nu sunt de parere ca gandirea pozitiva ajuta propriu-zis la ceva, in afara doar de a-ti ridica moralul, eventual, insa si asta e valabil doar pe termen scurt sau doar daca se intampla sa ai parte de ceea ce doresti, intr-un timp scurt. Gandirea pozitiva nu influenteaza cu nimic mersul evenimentelor intr-un mod concret, ci poate ajuta persoana care o foloseste sa nu-si piarda atat de usor speranta sau determinarea legat de ceea ce doreste sa realizeze, eventual.

| Musique a răspuns:

100%.

| Capriciosa a răspuns:

Foarte importantă. Dacă gândești negativ, mai mult atragi raul către tine.

| ForeverWarrior a răspuns:

Gandirea pozitiva sta la baza succesului!

| Dariusuu a răspuns:

Contează mult la fel şi speranţa.

Dacă ai pierdut asta, ai pierdut totul.

| greyhound a răspuns:

Cel mai bine e sa fii realist. Te scuteste de deziluzii. Optimistii mi se par niste visatori.
Stiu pe una care ii tot zice ma-si faza asta cu "gandeste pozitiv" si ma-sa innebuneste cand o aude, ca a avut o viata cu nici in cele mai negre scenarii de film nu vezi.

| mgtow a răspuns (pentru greyhound):

E adevarat ce zice, tot ceea ce gandesti devine realitate devreme sau tarziu in functie de cat de mult iti centrezi gandul catre ceea ce vrei sa se intample. Daca te gandesti azi la una maine la alta adica azi e bine maine e rau e logic ca nu poti sa ai succes in ce vrei si cade ce o pica ca si cum arunci niste zaruri. Eu m-am gandit sa ajung sofer pe autotren si am ajuns, m-am gandit sa nu se apropie nici-o tipa de mine si asa se intampla cand am avut nevoie de bani la fel m-am gandit si a dat roade dar am depus si eu un efort sa-i obtin nu stai sa cada din cer.

| Clauvdgg a răspuns:

Aualeu, n-ai idee cat de importanta e sad.

| mihaibrad a răspuns:

Daca esti CU ADEVARAT in cautarea acestui raspuns ( si, daca te declari ateu, sunt toate sansele sa fii un tip care chiar isi pune intrebari, nu bate campii), apropie-ti mintea de fizica cuantica. NU spun sa devii fizician (eu am studiat mate-fizica doar un an, am abandonat apoi acea directie, insa am ramas cu o curiozitate vie inspre cuantica si pot si azi sa inteleg f multe, de esenta, desi nu detin matematica necesara explorarii in totalitate a fenomenelor cuantice), ci sa urmaresti minti precum hawking, haramein, fred wolf, poate chiar sa incepi cu einstein happy
La aceasta intrebare nu iti vei raspunde decat singur. (priveste deja cate raspunsuri ai primit chiar aici, care de care mai...simpatic, de la oameni care nu sunt cautatori autentici.Nu faci decat sa iti pierzi timpul.)

| bunicisibuni a răspuns:

Foarte importantă.