| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai inalt munte din lume?

8 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Everest (Ciomolugma) 8848m M. tii Himalaia nordul Indiei, Nepal

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Cel mai înalt vârf montan din lume este Everest, situat în Munţii Himalaya din Asia. Are 8848 metri happy

| juniper a răspuns:

Ar fi Mauna Kea, dar acesta are o parte in ocean si de aceea nu pare asa de mare, dar este mai inalt decat Everestul.

| m4them4tic a răspuns:

M. tii Himalaya vf Everest-8848m altitudine

| zxsds a răspuns:

Vârful Everest este cel mai înalt punct de pe Pământ, cu o altitudine de 8848 m deasupra nivelului mării. Se află în Munţii Himalaya.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel al grijilor.nu ajungi niciodata in varf. poti doar visa la el.

| floryng2008 a răspuns:

Muntii himalaia varful 8872 cel mare varf din lume

| floryng2008 a răspuns:

Muntii himalaia vf 8872 cel mare munte din lume