| anonim_4396 a întrebat:

Cel mai inalt munte din lume?

17 răspunsuri:
| andy_3924 a răspuns:

Muntele Everest din Nepal. Are 8. 848 m inaltime de la nivelul marii.
Sursa: http://en.wikipedia.org/wiki/Extreme_points_of_Earth

| mgtow a răspuns:

Deja ai raspunsuri bune angro laughing vad ca dispera astia cu detaliile ca sa prinda o funda, Andy laughing ce mai zici cu nepalul mai omule ca ma faci sa rad e din Himalaya

| BaronVonBavaria a răspuns:

Buna
Muntii Himalaya Varful Everest 8. 848 m
BYE BYE

| Psihiatra a răspuns:

Everest, se gaseste in Asia, in lantul muntos Himalaya.Masoara 8, 848 wave

| Psihiatra a răspuns:

Varful Everest din M-tii Hinalaya. 8848m e cel mai inalt din Asia. Dar cred ca frumusica80 are dreptate, daca ma gandesc mai bine.

| Psihiatra a răspuns:

Opa...am mai raspuns o data la intrebarea aceasta laughing mi se parea cunoscuta tongue Mii de scuze happy

| emy a răspuns:

Din cate stiu eu, Himalaya.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna sunt cls a-va(a cincea) si stiu ca everest e cel mai mare munte din lume

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai inalt munte e pe planeta Marte are 9999 9999 m inaltime

| ChristineW a răspuns:

Mauna Kea (Muntele Alb) de pe insula Hawaii(SUA) este cel mai inalt munte din lume. Baza sa incepe de pe fundul oceanului Pacific si se ridica pana la un varf de 10. 205 m. Pana la altitudinea de 6. 000m, muntele se afla sub apa, iar restul de 4. 205m se gaseste deasupra nivelului oceanului. In total, de la baza la varf, este cu 1. 357 m mai mare decat Everestul.
Funda?

| ღmirunikaღ a răspuns:

Himalaya

| frumusica80 a răspuns:

Mauna Kea (Muntele Alb) de pe insula Hawaii(SUA) este cel mai inalt munte din lume. Baza sa incepe de pe fundul oceanului Pacific si se ridica pana la un varf de 10. 205 m. Pana la altitudinea de 6. 000m, muntele se afla sub apa, iar restul de 4. 205m se gaseste deasupra nivelului oceanului. In total, de la baza la varf, este cu 1. 357 m mai mare decat Everestul.

| Kiduu12 a răspuns:

Himalaya

| YummyPuff a răspuns:

Si mont blankhappyfunda

| nossa a răspuns:

Am vorbit cu profa de geografie si a spus ca Himalaya
te rog funda! nu am mai primit niciodata funda

| Mariia_Antula_1991 a răspuns:

Cel mai mare munte din lume e Mauna Kea [Muntele Alb]! Care e situat in Hawaii! El masoara 10.206 m! El este vulcanic! Cred ca ti-am fost de ajutor!