| ovidyu a întrebat:

Care este diferenta intre a raspunde si a raspunde unui profesor?
va rog sa ma ajutati

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Hmmmm a răspuns:

Ce (o)vid(yu) esti...

| foxsilver a răspuns:

Unui profesor ii raspunzi la o intrebare, de cele mai multe ori legata de lectia pe care o preda, iar pentru celalalt sens, cred ca te referi la responsabilitatea fata de ceva sau cineva sau la a da un raspuns impertinent.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica îi dai un raspuns despre lectie unui profesor iar in al doilea caz daca te cearta îi ''raspunzi''(ex.Profesorul:-Ai grija cum te comporti!
-Elevul:Nu am chef! happy )

| ovidyu explică:

Imi pare rau daca nu ai inteles la ce anume ma refer eu din aceasta intrebare
stiu ca suna un pic neliterara dar daca pui putin mintea la contributie o sa iti dai seama despre ce vreau eu sa va intreb

| Hmmmm a răspuns (pentru ovidyu):

Care-i diferenta dintre un mar si un mar?

| ovidyu explică:

Se pare ca nu ai inteles despre ce am vrut eu sa intreb..asa ca lasa pe altcineva. poate isi da seama ce am vrut sa spun

| Vizitiul a răspuns (pentru ovidyu):

Nici tu nu ai inteles ce vrei de la intrebare...