| juniper a întrebat:

Care este legenda lui Candyman? Ca si cea cu Bloody Mary?

Răspuns Câştigător
| sTeFaN. a răspuns:

Salut. Uite pe scurt legenda lui Candyman: Helen Lyle este o studenta care se hotaraste sa scrie o teza despre mituri si legende locale. In acest scop viziteaza o zona a orasului natal, unde aude legenda lui Candyman, un barbat cu un carlig in locul mainii drepte, care apare cand ii spui numele de cinci ori in fata unei oglinzi. Bineinteles ca Helen nu crede povestea, insa oamenii din zona sunt foarte speriati. Fata ignora avertismentele lor si isi incepe investigatiile in locurile unde Candyman a aparut cel mai des. In acelasi timp incepe o serie de crime terifiante. Este doar o coincidenta sau legenda lui Candyman este adevarata? Si legenda lui Bloody Mary: Dintr-o glumă, trei colegi de liceu reuşesc să elibereze un spirit malefic.

În noaptea în care are loc balul de absolvire, trei colegi, rostind o incantaţie magică, reuşesc să elibereze un spirit malefic, iar consecinţele acestui joc vor fi îngrozitoare, totul transformându-se într-un coşmar incredibil. Spiritul malefic ajunge să-i terorizeze pe toţi. Deşi toată lumea ştia legenda lui Bloody Mary, nimeni nu îndrăznea să vorbească despre asta, însă, din clipa în care liceenii au recitat în glumă incantaţia, spiritul răzbunător a început să bântuie nestingherit.

. Bafta!

| WoodenCross97 a răspuns (pentru sTeFaN.):

Super tare t.eai luat dupa duffy (cred ca o sti, a raspuns de multe ori pe TPU)
a fost usor sa dai copy-peste?

27 răspunsuri:
| BUBULINA a răspuns:

Minciuni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Candyman este mereu in spatele tau cand stingi lumina, chiar si daca nu ai rostit in fata oglinzii
el este acolo si te urmareste, si asteapta fiecare rasuflare a ta pana la cea din uram laughing muhahahaah

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubirile mele, nu mai credeti in toate povestile cu fantome. spiritele exista si te secatuiesc de energie fara nici o reancarnare da trebuie sa iei legatura cu ele mai intai. eu iau legatura si nu am nimica da nu va sfatuiescsa incercati ca o sa va speriati la fiecare umbra pe care o veti vedea. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasatio balta cu bloody mary sigur... o sa va apara in oglinda sau in spatele cuiva si o sa va omoarelaughing)))))))))))))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum pot unii sa va spele creierul cu stupizeni
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum pot unii sa va spele creierul cu stupizeni
laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu credeti, incercati!
in felul asta aflam daca e sau nu adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am rostit de 5 ori in oglinda si nu am vazut nimic nu sunt genul de om sa cred in mituri din astea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista candyman sau blodymary sunt mituri niste colegi de ai mei au incercat si nimic nu s-a intamplat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Candy man si bloody mary exista dar...
in creierul al nostru ala minuscul
ele sunt legende
care nu exista
am facut cu toata cls fete baieti si...
nimic
straight face mituri proaste
si colegi aia care au eliberat spiritu cum ii chema de unde erau la ce liceu erau? sunt morti? smug sa va vad
Dumnezeu nu lasa chiar totul pe pamantstraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing cam mica sa stii din astea
candy man nu exista
bloody mary nu exista
ce dq daca ar exista cine ar sta sa faca video? aaaaa ganditi logic ar fugi
ca asa si eu pot filma pe unu/una care face asa
nu crede
sunt din astea sa nu ai curaj si sa se dea alti mari ca au
big grin bft cu "legendelee:

| CastorR a răspuns:

Care incearca? Ca eu n-am curaj.Ca poate totusi exista.

| dαɴЗ a răspuns:

Lol sunt povesti de speriat copii si pentru cei slabi de inima sau,, NU?,,

| Christyne a răspuns:

Candyman era un killer care in locul mainii drepte parca, avea un carlig cu care isi spinteca victimele.
Legenda spunea ca la rostirea numelui sau de 5 ori in fata oglinzii, acesta ar fi aparut in spatele tau.

| Distance a răspuns:

Pai sa vedem... sangeroasa mary si omul bomboana? imi suna a supereroi dar stiu legenda adevarata. ahh feritiva vine omul bomboana! fugiti! vine dupa noi! mi-a furat acadeaua! crying

| Alle8D a răspuns:

Buna. uite legenda nu este adevarata candyman si bloody mary is doar niste filme horror.eu iti tias zice sa nu crezi in legenda pentru ca ca nu exista nici bloody mary nici candyman. si voi astia cu commurile nu mai credeti in tte prostiile [ma refer la astia care cred] poate ca legenda este dar bloody mary si candyman nuh. orik faceti ce vreti;]

| CERYMERY a răspuns:

Nu exista candyman! Nimeni nu are dovezi clare ca exista acest barbat care nu ar speria nici un copilas fara minte de 2 ani!

| Distance a răspuns (pentru CERYMERY):

Ba ar speria un copilas. Daca copilasul are o bomboana in mana rolling on the floor OmulBomboana fuge dupa noi si vrea sa ne manance acadelele! rolling on the floor

| CERYMERY a răspuns (pentru Distance):

Dar daca nu are o bomboana? e.

| Distance a răspuns (pentru CERYMERY):

Ce spunem noi? Candyman exista! E omul de la supermarket care vinde bomboane! rolling on the floor

| CERYMERY a răspuns (pentru Distance):

Care?! Ala la juma' de norma?

| Distance a răspuns (pentru CERYMERY):

Exact! Are bomboane dar nu prea vrea sa le imparta. De aia i se zice CandyMan ( omul bomboana ) rolling on the floor

| Scuturici a răspuns (pentru Distance):

Omul bombana e tipul ala de la colt care nu a vrut sa imparta bomboane de halloween, atunci copii s-au enervat si au aruncat cu oua in el. S-a transformat in Omul ou ( daca ma intelegi rolling on the floor ) Din cauza asta e doar o legenda. In prezent eu un ou giganticwinking

| Kuduro a răspuns:

LOL colegu meu o incercat aia cu bloody mary in fata oglinzi o fac si video si nu o aparut nimic

| Ionutz_Radw_1997 a răspuns:

Eu am spus in fata oglinzi la 12 noaptea de 5 ori CandyMan iar a 5-a oara era sa mor de frica pentru ca mi s-a spart becul din baie rolling on the floor (eram in baiewinking )

| octrius a răspuns:

Ei bine eu stiu ca trebuie sa faci asta la 12 noaptea cu 6 lumanari aprinse si sa spui bloody mary de 13 ori si la bezna noptii