| iancuflorin a întrebat:

Care este pozitia unui animal intr-o haita?
parca 1)omega
2)alpha
3)membri
Sau daca nu cum?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Alfa este litera a in greaca, deci prima
omega este z, deci ultima
asa ca alfa este masculul sau femela dominanta, membrii sunt restul, care au si intre ei o ordine. alfa-lider

1 răspuns:
| vdatcu a răspuns:

There are two separate dominance orders within each pack: a male order and a female order. The highest ranking member of each order occupies the "alpha" position. "Alpha" is followed by the "beta" individual and so forth until the last position which is called "omega" (as in the Greek alphabet). Very few individuals are considered "equal"