| AvalohAlyn a întrebat:

Care-i sensul suferinței?

7 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Te ajută să recunoşti bucuria,să poți face o diferență.Te învață să ai empatie, să nu-i faci pe alții să sufere, pentru că ai simțit asta şi ştii cum e.Te învață să ai milă, să ajuți mai mult, să fii uman.Cu alte cuvinte, suferința îți conturează un suflet frumos.

| Ofiintă a răspuns:

Dupa considerentele mele, suferinta reprezinta un rau necesar in traseul nostru care are rolul de a ne initia.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Suferința și durerea îți arată ce este nociv pentru viață și determină lupta pentru evitarea ei.

| Celcestietot a răspuns:

-Suferim ca sa evoluam spiritual.
-Suferim datorita caderii in pacat.

| Robert160 a răspuns:

Tu suferi? Eu am suferit mult la viața mea. Cred că rolul suferinței poate fi evoluția spirituală.

| Alex234231 a răspuns:

Să treci prin ea şi să devi mai puternic