| benny7 a întrebat:

Care este cauza suferinţei noastre?

Răspuns Câştigător
| mentholinks a răspuns:

Fiecare om are propriile cauze ale suferintei. Unul sufera ca nu are ce manca, altul ca nu are unde dormi, altul sufera de boala, altul sufera din dragoste, altul sufera din cauza aspectului sau fizic, altul sufera ca nu are o situatie financiara comoda, eu personal sufar din cauza deciziilor pe care le-am luat in trecut si faptul ca am dezvoltat o boala psihica si trebuie sa iau un tratament din cauza caruia nu-mi mai functioneaza jucaria cum trebuie deci adio sotie, familie, copii.

| benny7 explică (pentru mentholinks):

Da coret aşa este, ai oferit un răspuns sincer. meriţi*-ok!

| Exal a răspuns (pentru mentholinks):

Ai bagat-o intr=o sticla?

7 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Prostia

| benny7 explică (pentru SilentRain):

Prostia e doar inceputul**

| DeyCj a răspuns:

Cauza suferinței omului sunt alegerile proaste din viață, datirită erorilor din lipsă de informație/informații eronate, nici de cum cauze create de persoane inventate în gen Dumnezeu, Iehova, Iahve, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sentimentele

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Daca intrebarea este religioasa, vezi raspunsul lui SilentRain