| Steregoi a întrebat:

Idee preluata dintr-un film: "sa traiesti inseamna sa suferi, dar ca sa supravietuiesti trebuie sa gasesti sensul suferintei."

Filmul "Fahrenheit 451" din 2018 minutul 22:15 de la inceputul filmului.

Care e sensul suferintei omului in acest veac?

Răspuns Câştigător
| Nilsson a răspuns:

``Care e sensul suferintei omului in acest veac?``

Suferintele sunt precum focul care purifica aurul de zugura si ramane doar metalul pur.
Asa au si incercarile rolul de a arata adevaratul caracter care va ramane pentru viata vesnica.

| mentholinks a răspuns (pentru Nilsson):

Foarte putini crestini sufera cu adevarat, majoritatea chiar duc vieti foarte bune si implinite deci ce spui tu nu se vede in realitate.

| Steregoi explică (pentru mentholinks):

Majoritatea mai degraba sunt crestini falsi. Iar cei care sunt crestini adevarati sunt binecuvantati de Dumnezeu si cand sufera pot spera in Dumnezeu.

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca apoi sa traiesti in paradisul fericit, desigur voi sectantii suferiti mult, facand propaganda mincinoasa

| Steregoi explică (pentru RAY):

De ce privesti tot negativ lucrurile? Asa iti place? Tu nu construiesti asa nimic ci numai darami.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Pai va copiez pe voi buni crestini, iubitori, care se iubesc intre ei, nu se urasc, nu se barfesc

| RAY a răspuns:

Deja pare suspect la cate funde imi dai happy
Daca sunt singurul care iti ofera sustinere, asta e, ar trebui si ceilalti sa se implice mai mult dupa parerea mea, alt impact e cand o idee e sustinuta de mai multi.

))))))))))))))))) pai ai doua conturi si isi dai singur fundite, da pare suspect asa e

| Steregoi explică (pentru RAY):

Ii dau funde pentru ca vine cu raspunsuri mai bune la intrebari in comparatie cu ceilalti. Si daca urmaresti nu i-am dat numai lui Nilsson funde. Eu am un singur cont. Celelalte mi-au fost suspendate sau am cerut eu sa fie sters. Ca de exemplu contul cu numele Vassile din 2017 am cerut sa mi se stearga in toamna lui 2017. Tu crezi ca eu n-am ce face decat sa ma complic cu mai multe conturi? Eu nu ma aliez cu nimeni pe TPU. Daca am vazut ca s-a nimerit sa am unele pareri in comun cu unii useri i-am trecut ca prieteni.

| AC4S4 a răspuns (pentru RAY):

Se vede că sunt două persoane diferite după cum scriu. Unul are un limbaj mai oficial, celălalt mai colocvial.

| RAY a răspuns (pentru AC4S4):

Dubla personalitate

Răspuns utilizator avertizat
| Nilsson a răspuns:

Deja pare suspect la cate funde imi dai happy
Daca sunt singurul care iti ofera sustinere, asta e, ar trebui si ceilalti sa se implice mai mult dupa parerea mea, alt impact e cand o idee e sustinuta de mai multi.