| Odododoo a întrebat:

Care-i treaba cu semnele astrologice, mai multe informatii (FUNDOOI big grin)

Răspuns Câştigător
| xCatastrophe a răspuns:

În astronomie, zodiacul este cercul de constelații din ecliptică care este traiectoria aparentă a Soarelui pe sfera cerească. În astrologie, zodiacul denotă semnele care împart ecliptica în douăsprezece zone egale numite zodii. (zise Wikipedia)

In functie de zona unde te-ai nascut ai anumite caracteristici in comun cu alti oameni. Nu stiu ce sa zic despre asta, sunt amuzante sa le citesti.

1 răspuns:
| T0T a răspuns:

Treaba este ca sunt minciuni ca sa isi mai gaseasca unii de lucru si sa primeasca bani de pomana, bani adunati si pe urma prostimii care crede toate prostiile. E ca un fel de biserica.