| SucDăMere a întrebat:

Care sunt categoriile de cauze care stau la baza degradării mediului înconjurător?
Fără să copiați de undeva, as dori mai pe scurt

13 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

De unde idea ca mediul inconjurator se degradeaza?
Mediu inconjurator este intotdeauna intr-o stare buna, are toate intrumentele necesare pentru a se regla in caz ca ceva impur apare.

| sabin89 a răspuns:

Era o caricatură, nu pot s-o uit. Luna şi Pământul stăteau de vorbă. Pîmântul era bandajat la cap. Luna îl întreabă: - Ce faci, Pământule? Eşti bolnav? Ce ai? Pământul: - Am oameni happy

| sabin89 a răspuns:

Mi se pare că întrebarea ar fi sunat mai natural "Care sunt cauzele", nu "Care sunt categoriile de cauze". Ce zici?

| SucDăMere explică (pentru sabin89):

Păi eu zic ca e formulat bine, din moment ce cauzele se împart pe mai multe categorii

| T0T a răspuns:

Dar tu nu vrei să copiezi aici? Vezi că ne tragem de șireturi.

| SucDăMere explică (pentru T0T):

Scopul scuza mijloacele, cumetre

| StrongHeart a răspuns:

Ca taie nenorocitii copaci fara sa planteze, taie padurile si pleaca cu lemne din tara, fabricile, nesimtirea si aruncarea gunoaielor pentru ca sunt numai idioti cu figuri in cap peste tot.

| Meme10Memu a răspuns:

Necredinta si indepartarea omului de Dumnezeu.

| Nilsson a răspuns:

Categoriile se stabilesc în funcție de niște criterii, dacă e să le stabilim după influența omului, pot fi naturale sau antropice (cauzate de om).
Cele cauzate de om pot fi intenționate (poluarea aerului cauzată de mașini) sau neintenționate (accidentele de pe platformele petroliere).
Cele cauzate de om mai pot fi împărțite în funcție de industrie și aici sunt o mulțime.
Era bine dacă era mai specifică întrebarea, după ce că îți facem temele măcar atât din partea ta. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Homo sapiens sapiens.

| troleibuz a răspuns:

Inmultirea fabricilor si cresterea consumului de plastic.

| Adrian5575 a răspuns:

Omul.