| InYourPants a întrebat:

Care sunt sansele sa avem majoritatea cate un strabunic de etnie rroma in neam?

Răspuns Câştigător
| DarthNiger a răspuns:

Destul de mari as zice personal, primele atestate ale rromilor sunt inca din secolul 14, vorbind de Tara Romaneasca, deci au o istorie destul de longeviva pe teritoriul nostru.
Multi rromi se dadeau drept crestini din Egipt si falsificau permise de trecere pentru a trece in tarile din apus.
Strabunic de etnie rroma nu neaparat, dar un stramos rrom cu siguranta avem multi dintre noi

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu sunt șanse.

| Frank51 a răspuns:

1*10^-6

| Zuzu1991 a răspuns:

99.99%
dacii/tracii au fost rezultatul unei migratii indo-asiatice, adica... TIGANI

| Alverto a răspuns:

Simplu. Știind daca unul dintre părinți e de etnie romă sau jumătate etnie romă jumătate alta etnie sau are strămoși de etnia asta. Daca

| nuspuncinesunt2 a răspuns:

Sansele sunt mici, dar never zero.
Un procentaj? Nu putem spune exact, nu cred ca s-au realizat pana acum oamenii de stiinta au incercat sa indentifice asta.
Ziua buna!

| alexandradlr a răspuns:

Nu cred ca sunt mari sanse deoarece nu sunt atat de numerosi ca sa fie macar jumate din populatia țarii.

| cristi202 a răspuns (pentru alexandradlr):

Nu trebuie sa fie numerosi. E destul unul sa fie happy