| dannyella15 a întrebat:

Cat de mult ascunde Vaticanul in problema manuscriselor de la Marea Moarta? Cu ce scop?

Răspuns Câştigător
| Gaby_3536 a răspuns:

Vaticanul este imparatia lui"satan", vaticanul conduce o religie falsa-adica peste 1miliard de crestini impartiti in zeci de mii de culte si secte.Nu ti se pare putin absurd?! Marea Moarta de azi, a fost locul cel mai frumos de pe pamint in urma cu 4000 de ani numit Sodoma si Gomora, in timpul Patriarhului Abraham.Vaticanul de azi este fosta Inchizitie, asa ca un om care gindeste logic si rational-intelege multe.

3 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Vaticanul nu are nici o legatura cu manuscrisele de la Marea Moarta. Exista o carte care poarta chiar denumirea:"Manuscrisele de la Marea Moarta" scrisa de un autentic comunist din URSS si care recunoaste autenticitatea acestora, facand o analiza destul de avansata a descopreriri, continutului, traducerii si detinatorilor acestor scrieri. Eu am aceasta carte si pot sa-ti spun ca autorul, dupa studierea acestor manuscrise, recunoaste autenticitatea scrierilor Biblice. Foarte tare, avand in vedere faptul ca aceasta carte a fost scrisa pe vremea lui Hrusciov si chiar si tiparita atunci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate că Iisus un frate geamăn sau că o mierlise de mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ascunde. dar si-a rezervat dreptul de a recunoaste pe unele ca fiind valabile si altele apocrife.