| Secret5 a întrebat:

Ce a fost înainte de dinozauri?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Inainte de dinozauri sau reptile au fost pestii si pasarile sau organismele acvatice si pasarile. happy

scrii tampeni, inainte de dinozauri nu existau pasari

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cate aberati scriu uni, inainte de dinozauri, mai bine spus inainte de reptile, amfibieni care stau si in apa si pe uscat, probabil acel stramos comun a tuturor a trait si in apa si pe uscat

http://istoria-universului-2020.blogspot.com/......cules.html
http://istoria-universului-2020.blogspot.com/......vieti.html
http://istoria-universului-2020.blogspot.com/......viata.html

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Trebuie ceva extrem de important de retinut, nu exista viata care o avem in prezent, erau stramosi animaleor din prezent

| alex15ccc a răspuns:

Viata animala pe pamant a inceput acum 600 de milioane de ani, sub forma de pesti, insecte si reptile api acum 200 de ani primele mamifere. exista dovezi ca viata a aparut si mai devreme, acum 4, 1 bilioane de ani primele forme de viata erau organismele unicelulare( o singura celula), adica bacterii.

| Steregoi a răspuns (pentru alex15ccc):

Facerea 1:20-23:"20.Apoi a zis Dumnezeu: "Să mişune apele de vietăţi, fiinţe cu viaţă în ele şi păsări să zboare pe pământ, pe întinsul tăriei cerului!" Şi a fost aşa.
21. A făcut Dumnezeu animalele cele mari din ape şi toate fiinţele vii, care mişună în ape, unde ele se prăsesc după felul lor, şi toate păsările înaripate după felul lor. Şi a văzut Dumnezeu că este bine.
22. Şi le-a binecuvântat Dumnezeu şi a zis: "Prăsiţi-vă şi vă înmulţiţi şi umpleţi apele mărilor şi păsările să se înmulţească pe pământ!
23. Şi a fost seară şi a fost dimineaţă: ziua a cincea."

Dinozaurii au fost facuti in "ziua" a sasea.

Am gresit. Inainte de dinozauri sau reptile au fost pestii si pasarile sau organismele acvatice si pasarile. happy

| alex15ccc a răspuns (pentru Steregoi):

Bun, toata lumea stie geneza de la ora de religie, dar el cauta, cel mai probabil, un raspuns stiincific. intelegi?

| Steregoi a răspuns (pentru alex15ccc):

Nu exista raspuns stiintific la intrebare.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Pentru tine pentru nimic nu exista raspuns ca esti dogmatic

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Inainte de dinozauri sau reptile au fost pestii si pasarile sau organismele acvatice si pasarile. happy

scrii tampeni, inainte de dinozauri nu existau pasari

| alex15ccc a răspuns:

Sursa: https://www.youtube.com/watch?v=5TbUxGZtwGI

ps iti recomand acest canal, contine informatii educative foarte intersante explicate pe intelesul tuturor.

| Steregoi a răspuns (pentru alex15ccc):

Aberatii. Educatie satanica.

| alex15ccc a răspuns (pentru Steregoi):

Nu sunt aberatii si nici educatie satanica, eu ma consider o persoana religioasa, dar religia si stiinta nu au nicio legatura una cu alta. totusi, putem spune ca stiinta studiaza creeatia lui dumnezeu.

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Educatie satanica.

satana e profesor, savant mai nou, ca cand ai scris aberatia cu mai bine mureau 200 de milioane de persoana, cate aiureli scrii

| Steregoi a răspuns (pentru alex15ccc):

Stiinta contrazice Biblia la acest capitol. Pe langa pesti in Biblie scrie ca erau si pasari in ziua a 5-a. Intai au aparut pestii si apoi pasarile. E posibil ca insectele sa fi aparut cand a creat plantele pentru ca solul are nevoie de insecte pentru a fi fertil si plantele au nevoie de insecte pentru polenizare. Bacteriile si virusii au aparut o parte din ele in "ziua" a treia.

| alex15ccc a răspuns (pentru Steregoi):

Hei, las-o mai moale cu religia. ti-am mai spus, nu mai incerca sa compari stiinta cu biblia, normal ca o sa gasesti lucruri care se bat cap in cap si lucruri asemanatoare. biblia a fost scrisa acum peste 2000 de ani, din cate stim.

| Steregoi a răspuns (pentru alex15ccc):

Atunci poti sa nu mai vorbesti despre Biblie pentru ca pe tine te intereseaza moartea vesnica si pseudostiinta care spune ca a fost o data ca niciodata big bang. laughing

| RAY a răspuns (pentru Steregoi):

Acum 4 ore | Steregoi a răspuns (pentru alex15ccc):
Atunci poti sa nu mai vorbesti despre Biblie pentru ca pe tine te intereseaza moartea vesnica si pseudostiinta care spune ca a fost o data ca niciodata big bang. laughing

razi aiurea omule