Bula
| Bula a întrebat:

Ce a fost mai intai?
Gainaria sau ouatul?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Gainaria in mod sigur... a venit dupa ce primii gainari au fost ouati

5 răspunsuri:
| petru a răspuns:

Domnule Bula,
desi nu-l contrazic pe domnul "Rroxi" as indrazi sa spun :
" Gainari nu au fost inaintea gainariei, caci ar fi furat gainaria; apoi, acolo unde gainaria nu este pazita/ingradita de LEGI severe si clare, ci de gainarii adhoc/parveniti dintre hulpi, acolo atat gainaria cat si ouale sunt ale gainarilor
insa, dupa logica, gainaria este un subiect, iar ouatul un predicat si intodeauna subiectul determina actiunea ( predicatul ) deci, tot logic este ca unde sunt mai multe gaini, care implicit fac si oua apar si gainarii
in considerentul logicii, apare ca:
1 / gainile au determinat injghebarea unde sa traiasca si sa faca oua
2 /vulpile sesizand un fapt/mediu propice, au inceput a uzita de gaini si de oua trecand la gainarii
pertru b./Cluj
p. s. oarecum filosofic, insa mai mult amuzant

| emilica95 a răspuns:

Cred ca a fost gaina. pentru ca nu o oua un cal rolling eyes
si gaina a facut'o dumnezeu atunci cand a creat toate animalelesmug sau daca nu va convine s-a nascut din propia cenusa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este mai mult decat evident ca ouatul. gainaria nu ar fi existat daca nu ar fi fost ouata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici una
gaina e smechera
a fost ougaina

| XxBoGdYxX a răspuns:

De regula oul...