| nitunicole a întrebat:

Ce animale hiberneaza?

24 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

In special ursulwinkinghappy

| Zoombe3 a răspuns:

Cred ca toate animalele salbatice

| lbtc a răspuns:

Normal sunt cateva categorisite... dar cred ca ar trebui definit conceptul de "animal" si ideea de "hibernare"...este posibil sa existe mai multe tipuri de hibernare ...categoria animalelor... poate fi destul de larga, poate sunt animale care inca nu au fost descoperite ...probabil ca nu ma pricep prea bine sa te ajut...

| sese a răspuns:

Ursii sigur nu? unele specii de pesti, melci si unii bipezi(oameni)mai ales in parlament(loc ideal)

| sese a răspuns:

Ha! am uitat viitorii cosmonauti

| sigmanet a răspuns:

Ursul e cel mai smecher animal care hiberneaza... dar mai sunt si alte animale.

| CenturyChild a răspuns:

Ursul, sconcsul, rozatoarele si alte animalute care nu pot sa si gaseasca mancare in timpul iernii.

| nicko a răspuns:

Somn de iarna=hibernare desteptule

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ursul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele ce tb sa stiti voi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pesti ursi liliacul vulpe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Arici, urs, harcog, liliacu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zebra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce sa iti zic animalele care hiberneaza sunt:liliacul, ariciul, harciogul, marmota si ursul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ursul nu hiberneaza el se afla intr-un somn de iarna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ursul liliacul marmota si ariciul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Harciogul; Liliecii; Ariciul; Popandaii; Marmoto si cel mai vestit hibernator big grin Ursul happy Nui pentru ce big grin big grin big grin!; D; D; D

| CristinaGirl9 a răspuns:

Ursul nu hiberneaza, el intra in somn de iarna

| jokaozilio a răspuns (pentru CristinaGirl9):

Tembelule, ( sau tembelo ) ursul intra in somnul de iarna adica hiberneaza
Somn de iarna = Hibernare
O intrebare :
Ce note ai la Biologie si la Stiintele Naturii?

| ruxandra_7524 a răspuns:

Din cate stiu eu e decat nitunicole. sper sa nu ma insel laughing