| DorelSudoru a întrebat:

Ce ati alege :Sa traiti ca niste regi sau sa schimbati toata lumea sa traiasca la un statut normal?(statut normal=fara cersetori si famili sarace)?)[vreau raspunsuri sincere laughing]

Răspuns Câştigător
| muzicalBoX a răspuns:

Nu astrai ca un rege dar nici sa schib toata lumea nu as putea. Da as ajuca asfel incat majoritatea familiilor sa nu mai fie sarace.Cat desprea cersetorii pe unii i-as rupe cu bataia pentru ca distrug credibilitatea celor care nu au si cersesc pentru o felie de paine. Cand am zis "i-as rupe cu bataia" ma referea la acei cersetorii care au ultimul ragnet de telefoane mobile si se plang ca nau ce manca :p

46 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Toată lumea e corectă până ajunge ACOLO. (în context "acolo" = cu putere financiară mare/pe o funcţie importantă)
Banii corup rău de tot.
Nu mi-am dorit niciodată să trăiesc ca un rege dar mi-aş dori să pot trăi decent (a se citi să nu duc grija zilei de mâine) şi să pot călători din când în când (a se citi să-mi lărgesc orizonturile şi să mă dezvolt intelectual).
Eu nu pot fi empatic cu mai mult de 2-3 oameni aşa că nu aş putea să fiu atât de empatic încât să mă chinui să fac ca toată lumea să trăiască decent; prin urmare, dintre variantele tale... aş prefera să trăiesc ca un rege.

Apache
| Apache a răspuns:

As vrea sa fiu rege! ceilalti sa se descurce! daca nu ii duce capul si ajung cersetori bv lor! putin imi pasa de ei

| Razvan a răspuns:

Sa traiesc ca un rege.Pentru ca daca as fi rege, as putea schimba lumea(atentie, am zis rege si nu regina pentru ca alea se indragostesc repede si se termina treaba inainte de a incepe); si poate ca nu toata lumea, dar cel putin oamenii mei.As vrea sa am un regat izolat pe o insula tropicala, cu oameni simple, cu zile lungi, cu cocotieriday dreaming

| Dmonik a răspuns:

Eu nu vreau sa ne intoarcem la comunism! Doresc monarhie!

| DorelSudoru explică:

Eu as alege sa fiu rege!

| NickiMinaj a răspuns:

Nu stiu voi, dar eu nu as putea, pur si simplu nu as putea sa traiesc ca o regina sad. Asta e firea mea, altruista.

| shadovv a răspuns:

Sa traiesc ca un rege, ca sa am mult aur pe care sa l schimb in banii. Acesti bani i mi vor da putere, iar cu aceasta putere voi schimba lumea spre mai bine, asta daca nu voi fi corupt pe parcurs straight face

| pwp a răspuns:

Sincer, sa traiesc ca o regina!
pff, egoista mai sunt!

| Floreenofficial a răspuns:

Sa fie toti oamenii la acelasi nivel din punct de vedere social si gata!

| baru a răspuns:

Sall. Se spune: Decat sa traiesc ca un caine, si sa mor ca un leu, mai bine sa traiesc ca un leu, si sa mor ca un caine. Pa

| Drolja a răspuns:

Oh come on!

Eu vreau sa fiu rege! Adica intr o lume in care 'oamenii se mananca' de vii, uite, ma trezesc eu si spun: NU, hai sa fim egali!
Oamenii sunt nerecunoscatori si nu merita! tongue

S ar bucura ca le oferi, si ar uita o peste putin timp.

Sa zicem ca daca as fi rege, as ajuta pe cei care sunt saraci si chiar ar fi recunoscatori. big grin

Plus ca as avea zilnic masaj la picioarewinking
si ma plimb si cu trasura smug
printi frumosi. big grin

anyway, darnicia nu mai e apreciata, si pesimismul meu e realist!

| ema69 a răspuns:

Pai vezi de ce nu vei fi nicicand un rege? Pentru ca gandesti asa.

| mnia a răspuns:

Sincer, nu mi-as dori sa traiesc regeste, pentru ca n-am nevoie de asa ceva, oamenii nu sunt creati pentru a trai in lux, au scopuri mult mai importante decat sa aiba afaceri ilegale prin care se imbogateasca si apoi sa isi dea seama ca n-au realizat nimic.
Mi-ar placea ca toti locuitorii acestei planete sa beneficieze de conditii de trai corespunzatoare, mi se pare cel mai corect.Nu imi place sa aud in fiecare zi cum ca viata este dura(referindu-se la partea materiala), ca nu au resursele financiare necesare pentru a-si rezolva probleme medicale...

| Ruxiii a răspuns:

SINCER.STATUT NORMAL. Dar in Romania, asa ceva e imposibil, doar daca parlamentarii si-ar taia 3/4 din salarii, impartind acea treime familiilor sarace (cersetori/familii sarace e tot aia).
In fond, ei au deja tot ce vor, si cu 20 si ceva de milioane zic eu ca ar supravietui la fel ca fiecare alt om din tara asta care, uite ca poate sa supravietuiasca si cu 6 milioane.

| FOCUS a răspuns:

daca tiganu se vede rege f. e si pa masa

| zalisa a răspuns:

Dacă eu aș fi o regină {batting eyelashes} cu siguranța asta nu ar dura mult fiindcă cei săraci vor reuși să mă...răstoarne.laughing
Deci, cea mai bună soluție e a doua.

| EllyFMS a răspuns:

Eu nu vreau sa fiu regina =]]. ca nu prea mai e posibil. eu vreau doar deputata. whistling

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

Hmm...Interesanta intrebare mai bine toi la un statut normal...ar fi tare si ca regi! xD

| AcidCuSange a răspuns:

2.Statut normal, pentru. ca atunci noi, romanii, nu vom mai face parte din categoria aceasta...

| jump a răspuns:

Sa traiasca toata lumea la un statut de regi

| pamPammmPam a răspuns:

Cred ca orice om normal (care nu este plin de sine) ar raspunde cu varianta a 2`a -toata lumea sa traiasca la un statut normal happy

| anonymousxD a răspuns:

Pff. eu as vrea sa schimb toata lumea, si sa traiasca toti cat de cat bine. nu cum este acum. deoarece in Romania, saracia este mare, si sta pe loc! sad. si doare sa vezi cum unii cersesc pe strazi pentru. 1 paine si tu mananci in momentu` ala o pizza... straight face

| Sofia07 a răspuns:

Niciodata nu mi-am dorit sa treiesc regeste, si nici nu voi dori. Deci daca as putea as schimba lumea. Dar nu pothappy

| KisaTheCute a răspuns:

Heyo!

Sincer?

Aş vrea să fie toţi regi laughing.

Nu sunt genul de om egoist.

Dacă eu am ceva, îmi palce să mă bucur de acel ceva împreună cu prietenii.

Pa, pa!

| mika a răspuns:

Sa traiesc regestehappy

| Andreeeeea_2521 a răspuns:

Hmmthinking
Sincer mai bine sa straiesc ca o reginalaughing)
Pentru ca daca as schimba toata lumea gen fara saraci fara cersetorithinking Nu cred ca mi'ar fi recunoscatorilaughing.
Asa ca mai bine sunt egoista si mai bine traiesc ca o reginahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa traim ca niste regi si servitori si cersetori sa fie niste roboti umanoizi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa schimb lumea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ajung regina promit ca va ajut pe toti! :*