| anonim_4396 a întrebat:

Ce/cine/cum va inspira pe voi? Ce va inspira sa visati sau sa actionati, sa ganditi intr-un anumit fel?

Răspuns Câştigător
| Musique a răspuns:

Libertatea.Faptul că sunt liberă să fac ce vreau.

24 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

Ma inspira anumiti prieteni (prietene ) cu care am comuniune de idei.Ma inspira arta (muzica), ma inspira natura. Exista o simbioza armonioasa. Ma inspiri si tu cu intrebarea ta.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Semintele raului.

| Duucu a răspuns:

Mă inspiră oamenii care fac ce le place, și nu se supun în întregime societății.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma inspir din ce-mi creez in propria-mi lume. Le asez ca pe niste piese de sah, fac un versus cu ego-ul meu si in timpul calatoriei catre victorie, imi scriu pe o pagina simtirile din spatele deciziilor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Viata(adica evenimentele si experientele traite) ma ajuta, ma inspira, ma fac sa visez si sa sper si/sau ma doboara
Ele imi ''modifica'' gandirea si perceptia asupra lumii permanent!

| Swan39 a răspuns:

Viaţa în sine şi tot ceea ce vine cu aceasta.
E de ajuns să mă uit în jurul meu ca să pot găsi tot felul de lucruri care să mă inspire. Mă inspiră frumuseţea unui apus de soare, culorile acelea minunate cu care se "pictează" cerul, mă inspiră felul în care cântă păsărelele dimineaţa, atât de perfect, mă inspiră bătrânelul care mătură praful din faţa uşii, mă inspiră o melodie în care instrumentele curg armonios, în care versurile răsună în întreaga mea minte, mă inspiră copii care râd şi se joacă, care par atât de plini de puritate şi inocenţă, mă inspiră anumite persoane care reuşesc să trezească în mine sentimente frumoase care îmi cuprind în totalitate inima... Şi mai sunt atât de multe lucruri... Nu trebuie să fie ceva neapărat măreţ (la propriu) ca să mă inspire, de multe ori aceste mici detalii sunt cele care sunt cu adevărat magice, surprinzătoare; aceste amănunte sunt cele cu adevărat măreţe (într-un sens metaforic). E măreţia lucrurilor măruntehee hee Şi sunt cele care mă fac să vreau să trăiesc.

| anonim_4396 explică (pentru Swan39):

Plictisitooooor!
http://www.youtube.com/watch?v=2fKXadFoDTo

| Swan39 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mă aştept ca lumea să perceapă lucrurile aşa cum o fac eu, sau ca toţi să mă înţeleagă (tu, în mod evident, nu faci asta, şi nici nu mi-ar putea păsa mai puţin).

| anonim_4396 explică (pentru Swan39):

Credeam ca vei spune ceva amuzant sau imi dai un reply tare... sa-mi bag ceva ca numai printese serioase, mature si sensibile sunt pe site-ul asta. E clar ca traiesti in teorii, daca n-ai fost in stare sa nu ma iei in serios. Si tu stii o laie despre viata. Cel putin nu complet ca sa gandesti outside the box.

| Swan39 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, nu am fost în stare să nu te iau în serios pentru că nu am găsit nimic amuzant în ceea ce ai zis, ba chiar dimpotrivă, mi s-a părut un comentariu care denotă o lipsă de respect (şi stai liniştit(ă), că ştiu să şi glumesc atunci când am cu cine).
Ceea ce chiar mi se pare amuzant e faptul că vorbeşti despre gândirea "outside the box", când tu ai fost cel/cea care s-a repezit să mă judece şi să pretindă că ştie ceva despre mine când de fapt nu e aşa.

| anonim_4396 explică (pentru Swan39):

Tot serioasa esti. ramai in cutia ta. daca imi tii morala macar fa-o directionand-o complet spre mine si asa sa raman, ca ecoul se respinge spre tine. adica te tai cu aceeasi sabie cu care vrei sa tai omul, intelegi ideea? bun.

| Swan39 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, RaindenN7, eu voi rămâne în cutia mea de "prinţesă serioasă şi sensibiloasă", iar tu poţi rămâne în cutia ta, care din câte am observat eu (şi tu mi-ai dovedit asta), e una plină cu prejudecăţi.

| anonim_4396 explică (pentru Swan39):

Raiden!

| Swan39 a răspuns (pentru anonim_4396):

Oh, scuză-mă, mi-a scăpat un "n" din greşeală, RaidenN7. Mulţumit(ă) acum?

| anonim_4396 explică (pentru Swan39):

Da normal! mi-ai luminat viata. Multumesc.

| Swan39 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai pentru ce, dragă. Vezi că putem să ne şi înţelegem?

| anonim_4396 explică (pentru Swan39):

De parca m-am comportat cu tine altfel... si vreodata. Tot privesc partea buna, macar nu ai facut-o pe ranita si nu mi-ai dat ignor. o chestie tipica TPU

| AR1373 a răspuns:

Lumea reala,ma pun in situatile oameninlor care trec prin anumite lucruri (fericire,tristete, amagire), incerc sa-mi imaginez scenete de comedie, drama, romantic si chiar si lucruri imposibile si uneori fac si scenarii dar ajung sa le arunc la gunoi sad

| BitKode a răspuns:

Ma inspira animalelewinking Ele au un suflet foarte mare fata de oameni. SI mai merg dupa sloganul " Fa bine de cate ori se poate, si tine minte mereu se poate." Eu visez sa devin pilot pe mig 21 lancer, dar nu cred ca o sa pot sa imi indeplinesc visul, dar totusi o sa incerc pana cand o sa imbatranesc tongue

| MihaiN a răspuns:

Ce intrebi tu este individual, pentru fiecare poate functiona ceva diferit.E adevarat si ca putem gasi inspiratie in lucrurile cele mai diverse, de la natura la carti, sau discutii cu oamenii care chiar au ceva de spus (fiindca, oh, sunt atat de multi aia care spun aberatii tot timpul si lumea chiar ii crede). Recomand si poezia, dar poezia de buna calitate (Nichita Stanescu, de exemplu happy ).

| BazikR1 a răspuns:

Mie imi place sa cred ca sunt neinfluentabil si sunt sincer sentimental vorbind dar daca e ceva ce ma face sa ma simt bine este sa ascult o meodie dar daca treci printr-o situatie mai rea grea eu ti-as recomanda rap/rock daca simti nevoia de eliberare asculta dubstep desi nu sunt tocmai un adept happy pe mine ma ajuta din toate punctele de vedere

| HiddenWorld a răspuns:

Mă inspiră oamenii care nu au ținut cont de părerile altor oameni,care au trecut prin viață cutezători şi au avut un scop bine definit,mă inspiră oamenii care au făcut istorie făcând ce le place, oamenii care s-au răzbunat arătându-le că sunt mai buni, oameni care ziua muncesc şi noaptea studiază, oamenii care au un vis căruia îi dedică viața, oamenii care au pasiuni care îi încântă pe ceilalți şi lista ar mai continua...big grin

| Pustiu_Jojo_Alex_1996 a răspuns:

Eu cand sunt trist imi vine imspiratie si scriu versuri rap

| alinusca135241 a răspuns:

Ma gindesc la natura...big grin