| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti ca o sa se intample pe 21.12. 2012? Poate nu va veni neaparat sfarsitul lumii, dar ceva poate se va intampla.Va rog raspundeti serios

39 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Da, vine sfarsitul lumii, dati tot ce aveti de pomana saracilor sa va primeasca Domnul la el, altfel iadul va asteapta.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nimic deosebit fata de alte zile. O sa se nasca vreo 400.000, o sa moara vreo 150.000, pruncii nostri iau vacanta de iarna, cumparaturi de Craciun, etc.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu se va întâmpla nimic, stai liniștit.
Pa, pa.

| shadovv a răspuns:

Se va intampla ceea ce se va intampla. Dar ce inseamna "a se intampla"?

| Woodenpints91 a răspuns:

Ce întrebare originală. Este singura de genul ăsta pe care o văd aici. Bravo!
Cum ţi-a venit ideea să întrebi asta? Presupun că ai stat ceva vreme să te gândeşti...

| WR104 a răspuns:

Nu se va intampla nimica.

| onasis1961 a răspuns:

V-a fi ultima zi de şcoală din acest semestru.Iar ca dezastru va fi ce a fost şi pe 12-12-2012 la ora 12h-12 min.12 sec.

| notsurewhoiam a răspuns:

Pai o sa explodeze televizoarele cu stiri din toata lumea cu oameni care asteapta sa se intample cevabig grin

| Elisabeta23 a răspuns (pentru notsurewhoiam):

Ai dreptate musicofpop

| 95Cosmin a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=2I-43oCRohk&feature=share

Sper ca se va schimba ceva in tara asta...

| Oana92 a răspuns:

Nu se va intampla nimic! nu va mai panicati atat!

| WhatheWow a răspuns:

Aiurea! Nu merita nici sa ma gandesc daramite sa mai fac scenarii.

| RobertMoon a răspuns:

Nu exista sfarsitul lumii, exista sfarsitul ratiunii...

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Roaga-te sa nu vina ziua sfarsitului, PAMANTUL NU E PREGATIT PENTRU JUDECATA!

| Seby90 a răspuns:

O sa mi se scoale pe 21, daca vreti sa vedeti evenimentu' veniti...

| Chαяtreux a răspuns:

Vine vacanţa not worthy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vom lua vacanta, vom trece in semestrul II dar asta cu sfarsitul lumii e ca sa faca rating si sa sperie lumea vor sa faca rating. Nu se va intampla nimic. Dumnezeu stie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vom afla ca Mos Craciun, in realitate... este femeie!

| HellGirl666 a răspuns:

Începutul sfârșitului.

| raresbarbier a răspuns:

Nu va veni citeste aici http://www.yoda.ro/......silor.html

| IepureleCuLopată a răspuns:

V-om lua vacanță, nimic mai mult. Nu vine nici un sfârșit al lumii.

| DjZen a răspuns:

Pai o sa se intample ceva foarte frumos luam vacanta dar nu va veni nici un sfarsit al lumii se termina doar un ciclu si incepe altul. Asta cu sfarsitul lumii e doar sa sperie lumea si daca lumea e credula si cred orice vad la tv.

| GoddessMaui a răspuns:

De pe 21.12. 2012 o sa inceapa valul de intrebari cu ce se intampla cu sfarsitul lumii de nu vine, de ce nu vine, cand vine si cum o sa vina...

| Th3Unknown a răspuns:

Mie imi e indiferent, poa' sa fie, poa' sa nu fie, deci ...Se zice ca va fi o aliniere intre nu stiu ce planete, soare si centrul galaxiel (adica gaura aia neagra gigantica, nu te gandi la altceva) si pe data de 21 se termina calendarul mayas, mai precis se termina o era, o epoca.Aaa si era sa uit, vine vacanta ma.Altceva? Nea...nu cred.Si o posibila teorie daca s-ar intampla ceva:sa vina extraterestrii, sa fie un cataclism iar marii din elita globala sa se asunda in buncarele lor ultra extra mega super protejate, iar noi prostimea sa ne ingramazim ca sobolanii dupa branza. Sper ca am reusit sa iti concuzionez marea ta dilema.PS:Cai verzi pe pereti laughing

| LovelySmile98 a răspuns:

Pai sigur nu va veni sfarsitul lumi dar ceva poate se va intampla(cutremure "ff mari"...).De exemplu in Japonia sau in alte tari s-au petrecut ff multe nenorociri, ff multe cutremure, deci va dati si voi seama ca pentru oameni care "nu au supravietuit" chiar a venit sfarsitul lumi.

| Radu921 a răspuns:

Nu e "Sfarsitul lumii" e "Sfarsitul lumii asa cum o stim noi" adica urmeaza o schimbare majora ca asa oricum nu se mai putea. Criza asta care nu se mai termina si nici nu da semne ca s-ar indrepta face parte tot din schimbarea de care vorbeam. Ce urmeaza vom vedea dar se va desfasura in timp nu la o ora fixa, e un proces care deja e in desfasurare. Cert si recunoscut de astronomi e ca sistemul solar trece de cealalta parte a planului galactic ceea ce nu se intampla chiar infiecare zi. Vom vedea ce influente vor fi. Speram in mai bine. Eventual o evolutie in plan psihologic? sa nu ne mai distrugem singuri planeta? ar fi nemaipomenit.

Răspuns utilizator avertizat
| TheEvilCat a răspuns:

Din cate stiu eu, sunt aproape sigura, ca in biblie nu scrie ca "Sfarsitul lumii vine pe 21.12. 2012" asa cum nu a venit nici pe 12thinking Asa ca daca o sa se intample ceva stiu si eu...sa speram ca vom deveni persoane mai bunelaughingEu de fiecare data ma gandesc "Daca ies din casa si nu ma loveste o masina si apoi nu-mi pica o caramida in cap si nu ma ia o tornada in timp ce casa imi vine in fata si o cireada de tauri nu trece peste mine [in acelasi timprolling on the floor]inseamna ca Dumnezeu are grija de minerolling on the floor...sau sunt foarte norocoasarolling on the floor" asa ca am deviat de la intrebarelaughingdar nu cred ca e o problema asa ca daca "vin extraterestri" sau ce s-o mai intampla sa speram ca macar o s-avem norocrolling on the floor

| Thunderstruck a răspuns (pentru TheEvilCat):

Si daca nu scrie in biblie ce? Biblia e doar o carte scrisa de evreii din evul mediu. De-aia are atatea contradictii...Eu m-as baza pe ce zic oamenii de stiinta in prezent nu pe ce au zis niste evrei acum 2000 de ani. Sper ca ai sub 12 ani, ai o logica precara.

| Fnnyn a răspuns:

Ma duc la The Hobbit! big grin

| ScarecrowFarmer a răspuns:

Se intoarce Fuego in Romania sa ii dea lu maica-sa instructiuni la impodobit bradu'.

| DuxX a răspuns:

Primim vacanta! love struck laughing