| Robert_Roby_1991 a întrebat:

Credeti ca va veni sfarsitul lumii pe 21.12. 2012?

Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Cu siguranta ca va veni, insa nu stie nimeni ceasul si ziua cand va fi nici ingerii din ceruri nici Fiul ci numai Tatal.Vezi ce bine este sa ai pace cu Dumnezeu? Stii ca orice va veni peste noi, tu ai un loc in cer.

12 răspunsuri:
| NuEsteDisponibilNumeleAndreiSimplu a răspuns:

Nu iti mai spun despre ce a zis Nasa si Vaticanul in legatura cu Sfarsitul.Nu iti mai dau argumente cum ca nu vine Sfarsitul.
Iti dau un raspuns scurt si la obiect:

Unde vrei sa mergi in vara lui 2013?

Daca vrei argumente, cauta printre raspunsurile mele sau pe net.

O zi buna voua!

| RAY a răspuns:

Nu,nu cred asta, dar daca vine macar ma prinde dezbracat ca vine noaptea

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Nu.Este cel mai bun, corect, si simplu raspuns.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Apocalipsa?
Roaga-te sa nu vina ziua sfarsitului, PAMANTUL NU E PREGATIT PENTRU JUDECATA!

| GRs a răspuns:

Ti-e asa lene sa cauti intrebarea asta? E pusa cel putin odata pe zi la categoria religie. Nu crezi ca s-a saturat lumea de tampenia asta?

| Radamel a răspuns:

In biblie spune ca nici "ingerii " nu stiu nici "fiul" Ci numai Domnul (Tatal, alte traduceri). Cum sa stie niste mayasi amarati?

| dellyutzaa a răspuns:

Nu cred ca poate nimeni sa spuna ca va veni sfarsitul lumii pe 21, au fost multe preziceri, dupa experti trebuia sa fie demult, asa ca de ce ar fi adevarat de data asta...nimeni nu poate sti sigur cand o sa fie si daca o sa fie... sper ca te-am ajutat :-)

| HeredeaBogdan a răspuns:

Nu va veni sfarsitul lumii. Scrie si in Biblie ca nu avem cum sa stim data si ora exacta cand va veni sfarsitul lumii. Doar Dumnezeu stie. In plus am vazut si un documentar in care se spunea ca in ultimii 2000 de ani sa anuntat de 200 de ori sfarsitul lumii si totusi suntem inca in viata laughing. Asa ca nu iti fa griji degeaba. Faza cu sfarsitul lumii e deja o chestiune monetara. Cred ca ai vazut la Tv ca unii dau zeci de mii de euro pe buncare. Funda big grin

| ionutz27 a răspuns:

Nici ingerii din ceruri nu stiu cand vine sfarsitul da mi te un muritor

| Thunderstruck a răspuns (pentru ionutz27):

Oare ingerii din ceruri stiu a scrie?

| SentimenteAscunse a răspuns:

Nu,nu va veni sfarsitul lumi.Nimeni nu stie cand va veni.Se spunea ca sfarsitul lumii trebuia sa vina pe 2000, si a venit? Nu.Si am inteles ca au gresit astia calculul si nu mai vine anul asta, vine in 2030 si ceva.Ce sa le spui.

| 222558 a răspuns:

Nu va veni.Deoarece se spune ca nici Isus Hristos nu stie cand va veni sfarsitul lumi!