| BruNNeTu a întrebat:

Neata TPUhappy Voi credeti ca pe data de 21.12. 2012 Vineri va veni sfarsitul lumii?

Răspuns Câştigător
| honeybunny13 a răspuns:

Nu te mai alarma nu va veni sfarsitul lumii acum vin sarbatorile asa ca ce ar fi sa gandest pozitiv?

17 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu va fi sfârşitul lumii, va fi începutul vacanţei de iarnă.

| mona a răspuns:

Eu stiu ca in 21 vine...vacanta de iarna nu sfarsitu

| oOSaritaOo a răspuns:

Nu.

| KaterinkaBoy a răspuns:

Da prietene, chiar vine.Psss,da-te mai aproape sa-ti soptesc ceva! Vrei sa scapi de Sfarsitul Lumii? Fi antena... daca vinzi toate lucrurile pe care le ai, iei toti banii cash, ii pui intr-un plic si trimiti plicul pe adresa mea promit (sa-mi cada un sfert de unghie de nu) ca vorbesc eu cu Divinitatea si amana Sfarsitul pentru alta data.Dar il amana doar daca faci ce ti-am zis...adica nu toti banii da de la 500 de lei in sus. P.S.big grinaca vrei adresa pe care sa trimiti plicul lasa-mi un mesaj pe privat.winking

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Atâtea întrebări din astea! Ce îngrijorați sunt unii! Dacă va veni sfârșitul, ce-i? Vă pasă așa mult?

| WhatheWow a răspuns:

Cum? Ceee? Cand? Sfarsitul cui? Si din cauza asta nu puteti dormii noaptea? Pai eu tocmai mi-am programat taiatul porcului acum, Vineri si tu vorbesti de Apocalipsa? Ha, fugi d'aici mai! Poate ca..pentru codac s-o confirma profetia calendarului Mayas dar asta-i treaba mea ...ca-i porcu' meu; capisci!?

| CryChristiAN a răspuns:

Dragule, in primul rand nu se stie cand va veni Ziua Judecatii de Apoi, dar roaga-te sa nu fie prea curand.
Cand va veni Ziua Judecati, nu as spune ca este sfarsitul lumii, ci sfarsitul pacatului si al rautatii. Va fi un nou inceput, ''cu un cer nou si pamant nou''.
Scrie si in evanghelia dupa Ioan parca :'' numai Tatal stie ziua''.
Eu nu cred ca va exista sfarsitul lumii, ci mai degraba sfarsitul rautatii si un nou inceput prin care va domni eternitatea.

Răspuns utilizator avertizat
| tenshi261 a răspuns:

Da sunt foarte sigura si sunt pregatita

| slowswag a răspuns:

Nu

| AddXf a răspuns:

Nu. Pt ca astia se bazeaza pe calendarul mayash care se termina pe 21... da' aia daca au disparut ( a incetat sa mai existe poporul ), cum sa mai continue calendarul? Daca erau in viata si acum, calendarul se putea sfarsi peste 1000000 de ani, daca ei continuau sa existe.

| dgeko a răspuns:

Si daca ar venii ce? va tot faceti atatea griji.Un lucru e cert murim toti odata nu mai murim separat ce-i asa de greu.

| VIP3r a răspuns:

Fiti seriosi, asta e cea mai mare vrajeala, sfarsitul a tot venit de 100 ani incoace, o data la vreo cativa ani se aduna indivizi din diferite "grupuri religioase" si asteapta, poate vine big grin

Pregatiti-va de sarbatorile de Craciun, lasati sfarsitul deoarece e o pierdere de timp big grin

| FuzzyFuzz a răspuns:

Nu vine deoarece astea sunt niste superstitii. Oricum ei fac asta pentru ca oamenii sunt creduli si de aici le iese bani.

| xAndreax a răspuns:

Eu nu cred ultimul cutremur in Romania afost in 1977 in Bucuresti am auzit la stiri ca au zis ca va fi din nou in Romania in 2063 tot in Bucuresti

| CioOpAciOoPss a răspuns:

Nici gand!
Vin Sarbatorile.

| 1a2s3d4f a răspuns:

Brunetule nu stie nimeni cand vine sfarsitul lumii!
iar eu cred ca nu o sa vina
daca va veni cum a venit de inca 4 ori este bine