| TheNakedRussianThatFoundYouOnTheStreet a întrebat:

Ce credeti ca s-ar fi intamplat cu lumea asta daca al doilea razboi mondial nu ar fi inceput(daca germania ar fi fost umilita si nu si-ar mai fi putut face armata)sau daca Hitler nu s-ar fi nascut

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Un politician american din acea perioadă spunea aşa: "Dacă Holocaustul nu ar fi existat, evreii şi l-ar fi făcut singuri". Adevăru-i că evreilor le-a plăcut întotdeauna să fie văzuţi ca victime.
Aşadar, dacă Hitler nu s-ar fi născut, ar fi apărut cu siguranţă altcineva din simplul motiv ca era nevoie de o mână forte în Germania anilor '30 pentru a scoate ţara din foamete/criză economică.
Hitler a ajuns în mod democratic cancelar promiţând că scoate ţara din criză - şi s-a ţinut de cuvânt!
Pe de altă parte, dacă un lider puternic german n-ar fi existat, cu siguranţă ar fi apărut un francez sau un englez din simplul motiv că situaţia ilustrată de tine nu spune nimic de Iosif Visarionovici Stalin!
Ei bine... fără Hitler prin preajmă, Stalin ar fi înaintat poate şi mai mult!

Noroc.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ar fi fost plină de evrei şi rromi.

| Rapplex a răspuns:

Razboiul pentru Germania de atunci era singura optiune de iesire din criza financiara. Daca nu ar fi avut loc al doilea razboi mondial nu poate spune nimeni ce s-ar fi intamplat.Cel mai simplu raspuns e ca s-ar fi intamplat altceva decat ce s-a intamplatwinking

Răspuns utilizator avertizat
| TheHunter38 a răspuns:

Poate ar fi fost mai bine.,dar poate nu, pentru ca America de abia atunci a devenit o putere mondiala,.
Un alt lucru e ca daca n-ar fi fost razboiul nu s-ar fi dezvoltat in asa masura technologia, poate ca oamenii n-ar fi ajunsi in spatiu.
Da cine stie?

| OSCARtoons a răspuns:

Nu s-ar fi intamplat nimic