| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeţi despre mizantropie şi mizantropi?

9 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu cred nimic decit ca fiecare apucatura de genul asta are la radacina intimplari negative cu o societate inculta si bolnava.

| Dumnezău a răspuns:

O urmez.pentru ca in ziua de azi e printre singurele comportamente sincere.Nasol e ca sunt multi preconceputi (la propriu) care pun mizantropii si malthusienii la un loc, fara sa mai judece.

| Ecea a răspuns:

Prea putini mizantropi si prea multi idioti pe pamant.

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

In ziua de azi este ceva normal in privinta persoanelor inteligente si cu un grad de rationament ridicat.
Gradul de prostie in tara asta este foarte ridicat, deci, consider ca a ma declara mizantrop este ceva firesc, avand in vedere faptul ca nu ma pot cobori la nivelul ariei sociale in care ma aflu...din pacate...

| Mădă0611 a răspuns:

E dreptul fiecaruia sa faca ce vrea cu viata lui big grin

| Delicacy a răspuns:

Nu prea o practic, dar nu judec persoanele care fac asta.Toată lumea are motivele sale când vine vorba de a fi mizantrop.

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Îi bună, bună, mai bagă o porţie!

| Aneurysm a răspuns:

Mizantropia este acceptată uneori.

| Zeflemitoarea a răspuns:

O practic şi e mai bine aşa.