| Andrei7520152 a întrebat:

Ce credeti despre Petre Tutea?

6 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Un mare om. Un ganditor si, in opinia mea, un erou pentru romani.

| ramona30 a răspuns:

Am citit scrieri ale lui Petre Tutea. Deazamagita total de el. Nu mi-a placut.

| Dmesss a răspuns:

Petre Tutea a avut inestimabila onoare de a fi cel mai bun prieten al lui Emil Cioran si atat.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Un spirit ce va râmâne veșnic viu, un reprezentant de marcă al intelectualității, mare gânditor și nu în ultimul rând un diplomat desăvârșit, de o modestie ieșită din comun.

| doctorandus a răspuns (pentru IMPERIA):

Dap, diplomat, a negociat aderarea legionarilor la partidul comunist.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

sa-i fie tarina usoara, de morti numai de bine