| lupuvictor a întrebat:

Ce credeti despre preoti in general?
http://retragerea-psihologica.blogspot.com/......astre.h tml

Răspuns Câştigător
| Chris a răspuns:

Eu nu cred in preotii nostri, ei incearca doar sa exploateze credinciosii creduli.

8 răspunsuri:
| Angel0 a răspuns:

In general evit sa generalizez.
Sunt si ei oameni. Unii mai buni altii mai putin.

| DorelSudoru a răspuns:

Masini de facut bani, mosi perversi xD

| chelstone a răspuns:

Uitati-va diseara pe realitatea si o sa vedeti ce-i la gura lor... si mai ales in capul lor

| Kosuchin a răspuns:

Nu stiu despre preoti catolici/protestanti/etc. dar despre ortodocsi, well...scrie si in titlu, nu?

| AlxMro a răspuns:

Adevarul este ca exista preoti falsi care fac totul pentru bani, dar exista si preoti, in adevaratul sens al cuvantului. Am fost la o manastire cu familia si am petrecut o zi acolo. Vreau sa-ti spun ca preotul respectiv avea o personalitate de invidiat. Ne-a servit cu o ciorba de burtalaughing dar am si vorbit despre toate. Era asa deschis incat aveam senzatia ca puteam sa discut orice da absolut orice cu el, avand si un umor deosebit. Nu a cerut sau nu a dat semn ca vrea bani. Insa Mama ca achizitionat o "haina" pentru preoti si i-a daruit-o. Dar vreau sa-ti spun ca te simteai alt om cand stateai cu preotul respectiv ( tot timpul cat am stat acolo m-am simtit bine dispus si parca radiam).

| palut a răspuns:

Nu pot crede ca toti sunt ipocriti, pentru ca nu toti sunt la fel. la fel cum nu toti avem acelasi caracter, la fel sunt preoti care poate sunt diferiti sau poate sunt unii care nu si-au inteles bine misiunea.

| lovefan a răspuns:

Buna. Pai, nu ii putem critica pe toti preotii. Unii(desi cam rari in ultima vreme) isi iau meseria in serios nu doar la slujbe, ci si in viata de zi cu zi. Insa, sunt si preoti care iau preotia doar ca pe un job, asa cum face un vanzator, de exemplu. In viata lor de zi cu zi nu sunt asa cum ar trebui sa fie, sunt unii care injura, care fac fapte rele si nu tin cont de ce au rostit credinciosilor cu cateva minute mai inainte. Dar, pana la urma, nu trebuie sa judecam pe nimeni. Asta e parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Persoane cu iubire de material (99.99%). La astia, spiritualul inseamna sa spui vorbe de duh, la o betie crunta!