| AvalohAlyn a întrebat:

Ce credeti despre revenirea artistului Gabriel Cotabita..Considerati cazul lui un miracol dumnezeiesc..sau cum?
http://www.dcnews.ro/......90582.html

El are si cateva marturii cutremuratoare despre viata "de dincolo" sau ce a simtit el cand era in coma.:
Oricum cazul acesta arata ca viata nu se termina odata cu moartea si ca exista intotdeauna si miracole.s-a intamplat acum la un artist si se intampla in fiecare zi la multi oameni. experienta NDE, come in care vezi niste lucruri neobisnuite sau spirituale etc...

1 răspuns:
| VelaJohnny a răspuns:

Subconstientul halucina. Chiar azi discutam cu mama despre mortile clinice. A citi o carte scrisa de un pastor penticostal, medic chirurg (daca nu ma insel) si scria experientele cu pacientii care au avut astfel de „experiente".
Interesant e faptul ca „pocaitii" (cum sunt numiti) mereu ajungeau in rai, il vedeau pe „Isus" si dinalea, iar ortodoxii sau alti oameni de alte religii vedeau iadul mereu. Totul e la nivel de subconstient, halucineaza, asta e un efect al medicamentelor si a substantelor pe care creierul le secreta. De ce toooooti cei care se trezesc din astfel de experiente cer apa si spun ca isi amintesc cuvintele pe care le spuneau cei de langa el? Cum il jeleau sau altele? Daca „sufletul" chiar nu era in ei, ei fiind morti cu adevarat, de ce totusi au fost receptivi si au auzit discutiile si vorbele din jur? Si ce e cu setea? Intreaba un medic prietene, tine de chimie si medicina, si nu sunt multi competenti in domeniul asta pe TPU care sa iti raspunda, deci slabe sanse. Documenteaza-te de la un medic mai bine happy