| lupuvictor a întrebat:

Ce credeti despre stirea cu noua planeta descoperita Kepler 10b? Este locuibila sau nu? Articolul: http://astrofotografieluna.blogspot.com/......olida.html

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Revino şi tu cu o sursă credeibilă nu un blog de blogspot!

| DakotaRoyse a răspuns:

Din ce scrie acolo, nu cred. Dacă este situată atât de aproape de Soare precum e Mercurul nostru, nu prea aş îndrăzni să calc acolo.
Şi în plus, dacă e în alt sistem solar, nu crezi că ne-ar lua cam mult timp să ajungem la ea? big grin

| Violent a răspuns:

Nu cred ca este locuibila.Planeta este prea aproape d esoare temperatura prea mare si este greu de supravietuit.Ar putea fi locuibila doar pentru unele microorganisme.

| Be12345 a răspuns:

Stirile acestea sunt stupide.in curand o sa ne mutam cate 2 oameni pe fiecare planeta din univers laughing

| samorez_1494 a răspuns:

Pai cred ca poate fi locuibila de careva creaturi big grin dar 460 ani lumina e un pic cam mult, si oricum niciodata nu vor avea posibilitatea de a o examina.