| anonim_4396 a întrebat:

Ce diferentiaza marxismul de fascism la nivel conceptual?

4 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Marx a scris 15 carti despre filozofia care-i poarta numele si peste 100 de volume despre satanism (filozofie, aplicatii, etc). Hitler a fost un consultant frecvent al Duhurilor intunericului, cand acestea au incetat sa-l mai indrume a pierdut razboiul. Este clar ca izvorul ambelor "filozofi" au aceiasi locatie. Cartile scrise de Marx se gasesc in arhivele fostei URSS dar se refuza publicarea lor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Marx era unul care sustinea conceptul egalitatii in drepturi in lume fara discriminari rasiale iar fascismul avea conceptul purificarii si dominarii numai unei singure rase umane superioare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Difereau uniformele soldatilor, in timpul razboiului.culoarea.conceptual, tot un bici pe spinarea maselor ca masele respectau concepturile nu cei ce manuiau biciul si-l plasau pe spatele lor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Marxismul- se bazeaza pe puterea internationala a proletariatului>
fascismul- pe ideea suprematiei unei singuri natiuni.