| benny7 a întrebat:

Ce este comun tuturor filosofiilor, indiferent de diferențele dintre ele?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce este comun la toti filozofii?
Sunt umani si gandesc "adanc"! happy

Nota: intrebareata nu face sens, parand a avea vreo logica, mai ales in a doua parte a ei, unde pomenesti de "diferentele dintre ele" dar nimeni nu stie la ce te referi.
Ma rog, pot sa te ignor, ca ai un mod foarte alambicat sa spui ceva. de Multe ori nu esti coerent, probabil bei alcool cam mult si nu mai poti lega doua vorbe...

| benny7 explică (pentru Violleta2022):

Şingură te faci de râs şi de ruşine nu e de mintea ta ok! sper ca te-am ajutat*

| T0T a răspuns:

Că își pierd timpul cu întrebări la probleme(multe fără scop) fără a utiliza o metodă științifică. Și aici mă refer de filosofi strict, că mulți au fost și oameni de știință, însă e o diferențiere între omul ca om de știință și omul ca filosof. Ar trebui făcut un partaj în acest sens căci noi culegem doar ceea ce ne e cu adevărat de folos, adică argumentele demonstrate științific, nu cai verzi pe pereți.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Intrebarile

| Nilsson a răspuns:

Cautarea adevarului si intelegerea binelui si raului banuiesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dorința de a afla un sens mai profund lumii inconjuratoare.

| benny7 explică:

Omnes homines beatus esse volunt?

| ciumabubonica a răspuns:

Ca filozofesc